anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roamingul de date se dezactiveaza (Finlanda)

IroniK
Junior

Salutare, sunt in Finlanda in momentul asta iar roamingul de date nu functioneaza decat daca imi pun telefonul pe mod avion iar dupa ce il scot de pe mod avion am internet 3G doar pentru circa 30sec. iar apoi se dezactiveaza. Nu am avut problema asta in nicio alta tara straina din UE.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@IroniK: Bun venit în Comunitate.  Ne poți oferi detalii referitoare la planul tarifar utilizat? Abonament sau prepay? Client Orange România sau Orange România Communications? De cât timp ești în roaming? Problemele sunt doar pe date mobile? Ca o primă recomandare: schimbă operatorul local cu unul dintre cei de mai jos:

Screenshot_20230512-181948_Orange Travel.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

@IroniK: Bun venit în Comunitate.  Ne poți oferi detalii referitoare la planul tarifar utilizat? Abonament sau prepay? Client Orange România sau Orange România Communications? De cât timp ești în roaming? Problemele sunt doar pe date mobile? Ca o primă recomandare: schimbă operatorul local cu unul dintre cei de mai jos:

Screenshot_20230512-181948_Orange Travel.jpg

Am abonament Smart Plus 25 la Orange Romania,iar ca operator finlandez imi intra pe DNA, alt operator nu gasesc pe cautare manuala.

@IroniK: pare excelent și  TELIA, deși inițial am crezut că Orange nu are contract de colaborare cu aceștia. Mă bucur că ai reușit să găsești un operator mai bun la tine în zona în care te afli.

Screenshot_20230512-195438_Chrome.jpg

Am reusit sa schimb pe Telia si aparent functioneaza. Multumesc

@IroniK: Dacă utilizarea resurselor în  roaming depășește 2 luni, există posibilitatea intrării pe cost suplimentar (poți utiliza resurse alocate abonamentului maxim 50% din resursele aferente în ultimele 123 de zile).

Te așteptăm în Comunitate și cu alte contribuții din / despre tehnologie. Numai bine.