anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming Turcia începând cu 9 aprilie

Rai
Junior

Bună ziua, am primit un sms de la Orange prin care mă anunță ca începând cu 9 aprilie internetul în spațiul extracomunitar se percepe o taxă pe zi pentru internet, înainte aveam opțiunea de a activa un pachet de internet de 2gb/7€/30zile, știe cineva dacă se vor mai putea activa aceste pachete sau dacă stau în Turcia 7 zile trebuie să plătesc 4€/zi ?

va multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

  1. Vor rămâne valabile până pe 8 aprilie 2024 Opțiunile Go World Promo 1, 2, 3, care asigură tarife de 1.19 cenți/ MB și 35.7 cenți/ minut. Ele se vor activa în continuare automat pe abonament, la intrarea în una dintre țările următoare: Africa de Sud, Albania, Belarus,  Benin, Bosnia& Herțegovina, Canada, China, Costa Rica, Egipt, Elveția, Filipine, Gibraltar, Israel, Kosovo,  Macedonia, Malaezia, Muntenegru, Nigeria, Noua Zeelandă, Qatar, Republica Democrată Congo, Rusia, Serbia, SUA, Turcia, Ucraina, Vietnam.
  2. Pentru a pregăti lansarea noului portofoliu de tarife, din 8 martie 2024 celelalte opțiuni de roaming nu vor mai fi disponibile. Astfel, în perioada 8 martie – 8 aprilie taxarea în roaming se va face conform tarifelor standard pentru țările din afara Spațiului Economic European, care pot fi verificate pe orange.ro/roaming.
  3. Clienții care și-au activat opțiuni de roaming (oricare ar fi acelea) până la data de 8 martie le vor putea folosi până la expirare (30 de zile).

Ai mai multe detalii aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

  1. Vor rămâne valabile până pe 8 aprilie 2024 Opțiunile Go World Promo 1, 2, 3, care asigură tarife de 1.19 cenți/ MB și 35.7 cenți/ minut. Ele se vor activa în continuare automat pe abonament, la intrarea în una dintre țările următoare: Africa de Sud, Albania, Belarus,  Benin, Bosnia& Herțegovina, Canada, China, Costa Rica, Egipt, Elveția, Filipine, Gibraltar, Israel, Kosovo,  Macedonia, Malaezia, Muntenegru, Nigeria, Noua Zeelandă, Qatar, Republica Democrată Congo, Rusia, Serbia, SUA, Turcia, Ucraina, Vietnam.
  2. Pentru a pregăti lansarea noului portofoliu de tarife, din 8 martie 2024 celelalte opțiuni de roaming nu vor mai fi disponibile. Astfel, în perioada 8 martie – 8 aprilie taxarea în roaming se va face conform tarifelor standard pentru țările din afara Spațiului Economic European, care pot fi verificate pe orange.ro/roaming.
  3. Clienții care și-au activat opțiuni de roaming (oricare ar fi acelea) până la data de 8 martie le vor putea folosi până la expirare (30 de zile).

Ai mai multe detalii aici.

Client Orange

And04
Senior

Razvan
#StarMember

6 euro/zi, dacă ai nevoie și de apeluri și sms.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am găsit în articol în presă care te-ar putea ajuta:

https://www.cancan.ro/orange-schimba-preturile-la-serviciile-de-roaming-cat-ii-va-costa-pe-romani-sa...

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Salut , 

Am citit toate informațiile astea, ce ma nemulțumește pe mine este ca mă obligă să plătesc un tarif pe 24 de ore și nu mai am posibilitatea să plătesc pachetul valabil 30 de zile, din nou orange ne bagă mâna în buzunar și mizerabil este gestul de a “da cu ruj” anunțului ca și când e in favoarea clientului când de fapt este invers, nu e nimic ne portam, poate ca nu au nevoie de clienții vechi și cu mai multe abonamente.

Anonim
Neaplicabil

Strategie de marketing.

Daca te uiți toate ziarele au preluat acest comunicat cuvânt cu cuvânt.

Nu ar fi prima dată când Orange nu tine cont de părerile clienților.

Așa au făcut și când au făcut luna de 28 zile tot în interesul clienților.

Lucrurile vor deveni mai clare în următoarele zile.

Rai
Junior

Asta e răspunsul lor, nu mai înțeleg nimic.