anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming fara schimbarea abonamentului

Georgiana_G_
Începător
Bună ziua,
Voi pleca zilele următoare în Italia și am aflat cu stupoare că abonamentul meu reînnoit nu are opțiunea roaming. La activarea serviciului mi se solicita schimbarea abonamentului, dar eu nu doresc. Cum să procedez? Mulțumesc frumos
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic, poți suna la ei și să îi rogi să te treacă temporar la un abonament care include și roaming. Au mai povestit pe aici persoane care au reușit să facă treaba asta. Dacă nu reușești, nu văd altă soluție decât să treci la un abonament mai mare sau să-ți cumperi un prepay, la care să activezi o opțiune cu roaming. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic, poți suna la ei și să îi rogi să te treacă temporar la un abonament care include și roaming. Au mai povestit pe aici persoane care au reușit să facă treaba asta. Dacă nu reușești, nu văd altă soluție decât să treci la un abonament mai mare sau să-ți cumperi un prepay, la care să activezi o opțiune cu roaming. Baftă!

FLo1
#StarMember
@Georgiana: procedura pe cât de simplă pare.... pe atât este de complicată și riscantă. Astfel ideea e că ai 14 zile la dispoziție în care renunțând la vechiul anonament îți faci online un upgrade la un abonament cu resurse în SEE (de minim 10€) după care în 14 zile trebuie să revii cu solicitarea de renunțare la acel abonament nou și revenirea la vechiul abonament. Totuși sincronizarea termenelor acestor etape precum și confirmarea lor de catre un consultant Orange ar fi esențială. Altfel regretele pot fi tardive. O variantă fără riscuri oricând la îndemână este cea pe prepay. Succes.

Liviu24
Junior entuziast
Salut! Confirm din propria experienta ca varianta trecerii temporare, 14 zile, la un abonament cu roming funcționează și nu presupune costuri suplimentare. Singura condiție este interacțiunea directa cu un operator atât la început cât și după. Succes!

Florin
Cunoscător
Văd că se recomanda acea opțiune de roaming pe o cartela prepay dar cat costa acea opțiune ?? Și acea opțiune de roaming include și trafic de net ??