anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Cartela fără semnal in Austria

Ramo013
Junior
Bună. Am o problema, deja e a 2 luna. Locuiesc în Austria , însă am și abonamentul la Orange, deoarece periodic merg în tara . E a 2 a luna când cartela mea nu are semnal în Austria. Dacă plec în România , atât pe Ungaria cât și România, cartela funcționează, însă cum întru în Austria nici un semnal. Nu pot face absolut nimic. Nu e normal. Le am trimis mailuri, am sunat la ei însă nu pot neavând semnal, am trimis mesaje pe chat dar degeaba. Nimeni nu face nimic. A mai pățit cineva asta? Totuși e abonament pe care îl plătesc lunar , plus reîncărcări, nu întârzii niciodată cu plata și nu e normal sa mi se închidă cartela. Dacă fac cost suplimentar în roaming, îl plătesc ca întotdeauna. Dar e bătaie de joc. Nu pot nici suna la ei sa discut, nu pot face nimic. Dacă se întâmplă ceva, eu nu pot lua legătura cu nimeni decât dacă găsesc wifi pe undeva. Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

cezar98
Junior entuziast
Salut! Incearca sa cauti manual retelele si sa te autentifici pe Magenta AT sau 3 AT, operatori cu care Orange are contracte de Roaming. Daca ai iPhone: Configurari > Conexiune celulara > Selectare retea > Manual Daca ai Android: Setari > Conexiuni > Retele Mobile > Operatori de retea > Cautare retele

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

cezar98
Junior entuziast
Salut! Incearca sa cauti manual retelele si sa te autentifici pe Magenta AT sau 3 AT, operatori cu care Orange are contracte de Roaming. Daca ai iPhone: Configurari > Conexiune celulara > Selectare retea > Manual Daca ai Android: Setari > Conexiuni > Retele Mobile > Operatori de retea > Cautare retele

Ramo013
Junior
Bună. Pai pana acum, fiind aici de un an, niciodată nu au fost probleme. A fost totul în regula. Acum deja, de 2 luni nu înțeleg ce se întâmplă. O sa încerc asa cum mi-ai spus, sper sa fie bine. Mulțumesc pentru răspuns.

Ramo013
Junior
Am reușit asa cum mi-ai explicat. Acum se pare ca funcționează. Mulțumesc din suflet.