anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Problemă date mobile roaming Italia

Barbă
Junior
Sunt în Italia de 3 zile și nu-mi mai merg datele mobile, am activată opțiunea de roaming, care îmi expiră pe 14 februarie. Înainte am fost în Polonia 3 săptămâni și nu am avut probleme.
8 Răspunsuri 8

And04
Senior
Salutare Puteti verifica daca aveti activate datele mobile din telefon? Mergeti la Setari -> Conexiuni -> Retele mobile

delfinas
#StarMember
Barbă, doar datele mobile nu funcționează? Poți apela și primi apeluri?

Barbă
Junior
Da, pot apela fără probleme.

FLo1
#StarMember
@Barbă: Încearcă să selectezi manual (nu automat) un alt operator acceptat de Orange. Dacă se va conecta atunci e printre cei acceptați. Internetul va fi funcțional dacă semnalul e relativ bun (un minim de 20% ca putere de semnal). Oricum, in roaming doar 3G vei avea, adică nu te obosi să prinzi 4G.

Viocat
Senior certificat
Salut Barba. In ultimele 3 luni ai folosit internetul mai mult in roaming decat intara ? Ar putea sa fie vorba de utilizarea rezonabila a datelor, detalii gasesti aici https://comunitate.orange.ro/questions/2848567-abuz-orange-aplicarea-roaming

Barbă
Junior
Am selectat manual și un alt operator acceptat de orange însă tot nu merge. În prima zi când am ajuns în țară mi-a mers, a doua zi s-a întrerupt dintr-o dată.

Viocat
Senior certificat
Poate ai folosit deja toate resursele aferente optiunii de roaming

DanielaH
Moderator
@Barbă, care mai este situația? Poți folosi Internetul?