anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet Turcia

sst
Începător

Ma aflu in Turcia. Am optiunea go explore 1 activata, an semnal si conexiune pentru voce, dar nu am internet. Roaming activat si verificat.

28 Răspunsuri 28

FLo1
#StarMember

@sst: Având PPY și opțiunea ”GO World Data1” activată, ar trebui să ai roamingul activat pentru toate țările. Dacă nu ai depășit limita de consum rezonabil în roaming, ar fi util să verifici dacă mai ai resurse pe cont (având în vedere că opțiunea nu are beneficii decât 2GB). Alte detalii pentru roaming în Turcia regăsești aici: https://www.orange.ro/roaming/turcia/

De cât timp nu mai funcționează ”datele mobile” în roaming și de cât timp te afli în Turcia? Ai încercat un restart sau să selectezi manual un alt operator de telefonie?

 

Nu am fost in Turcia și nu rețin detalii, dar încearcă să selectezi manual una din rețelele astea.

De asemenea, în telefon vezi că există opțiune separata pentru date mobile în roaming, pe lângă accesul în roaming. Trebuie permise și de acolo.

IMG_0935.jpeg

sst
Începător

Nu am consumat din resurse , nu a mers de cand am intrat in Turcia. Cum sa le consum daca nu am internet......dohhhh

sst
Începător

Am optiunea go explore 1 activata

FLo1
#StarMember

"Go explore1" și "go world1" nu e una și aceiași. Da, "go explore1" este opțiunea pentru Turcia aferentă abonament, iar dacă nu este funcțională, deși activă în MyOrange,  atunci verifică în telefon să fie permis "roaming data". Îl regăsești la setări rețele mobile. 

sst
Începător

Optiunea de roaming cu 10GB de internet si 20 minute/SMS (apel primit/efectuat/SMS catre Romania/local) a fost activata. Beneficiile sunt valabile 15 zile. Poti verifica consumul prin apel gratuit la *115# sau in aplicatia My Orange. Calatorie relaxata!

MCostel
Explorator

Ai verificat activarea optiunii in my Orange?

Date roaming international in setări telefon sunt activate?

Poți încerca sim-ul într-un alt telefon?

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Screenshot_20240611_082002.jpg

1000016372.jpg

Presupun ca datele mobile sunt active, nu?

EDITARE: ai atins limita de 2GB?

Nu am atins nici o limita. Nu am consumat nimic pentru ca nu a mers . Aia e limite de consum zilnic. Datele mobile sunt active.

1000016374.jpg

DanielaH
Moderator

@sst, s-a rezolvat situația?

Din pacate nu sa rezolvat. Nu imi dau seama daca e vreo setare din telefon sau o problema cu reteaua.