anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Lipsa semnal pe unele cartele sim prepay Suceava Fălticeni

Marius4
Junior

Salut! În momentul de fata nu exista semnal pe unele cartele sim prepay. 

1 Soluţie acceptată‚

S-a rezolvat ! au fost în jur de aprox 8 h probleme. De regula au spus ca maxim 24h.  În urma sesizării am primit și un bonus de 5 e. Mulțumesc pt răspunsuri!

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

Adică sunt probleme pe mai multe cartele sau cum?

Poți încerca mai întâi printr-un restart la telefon iar dacă nu vrea, trebuie să iei legătura cu Serviciul Clienți din My Orange-Altele (cele 3 puncte din dreapta jos)- Contact și feedback- Scrie-ne.

Baftă!

Pe toate 4 nr Orange prepay telefoane diferite nu exista semnal deloc.... Am dat restart pe toate am schimbat  între ele cartelele..Am luat legătura cu asa virtual și transfer operator dar nu am primit răspuns. Doar nu s-au defectat toate cartelele odată... 

Vio73
#StarMember

Poate nu este semnal în zona ta. Mai vezi și pe la alții care au Orange! Nu se poate să se defecteze toate în același timp. Verifică și pe altă tehnologie, gen 2g/3g dacă este semnal.

În ce localitate se întâmplă  asta?

Unul dintre ele e 2g.  Zona Suceava Fălticeni 

Între timp am reușit sa iau legătura cu un operator și am înțeles ca a căzut un releu în zona. Doar afara am semnal la telefoanele orange . Nu am primit un răspuns clar mai exact când poate fii remediata situația. Mulțumesc  pt implicare și răspuns! 

delfinas
#StarMember

In ce zona esti si de cand ai aceasta problema? Esti cumva in strainatate?

Fălticeni  SV   Problema e de dimineață. 

Pe hartă nu apar incidente, dar cine știe. Mai insistă un pic la ei, poate e ceva local și se rezolvă. 

Eram sigur că e o problemă tehnică acolo, pentru că nu avea cum să nu îți mai funcționeze niciun sim, așa brusc!

Sper să se rezolve cât mai repede!

 

S-a rezolvat ! au fost în jur de aprox 8 h probleme. De regula au spus ca maxim 24h.  În urma sesizării am primit și un bonus de 5 e. Mulțumesc pt răspunsuri!

Mă bucur că s-a rezolvat mai repede !

Doamne ajută!

Poate fi din cauza ciclonului Boris si urmarilor sale, desi nu a lovit in Suceava asa tare...