anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare numar prepay

Elx_333
Începător

Pot sa mi schimb singur numarul de telefon daca am prepay, din app MyOrange? Sau ar trebui sa ajung pana la un punct orange/sa vorbesc cu un operator? 

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Schimbarea numerelor este valabilă numai pentru abonamente.

În cazul prepay îți poți cumpăra o alta cartela cu număr care poate fi introdusă în aplicația my Orange și ai posibilitatea de a elimina numărul vechi.

Îți recomand achiziționare unei cartele din magazinele Orange fizice shop sau store deoarece în cazul achiziționării din magazinul online vei plati și taxa de curierat pentru comenzi mai mici de 50 euro.

 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Adrian_Adi1
Junior entuziast

Salut! Eu stiu ca se poate schimba numarul de telefon doar daca esti pe abonament

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-schimb-numrul-de-telefon-78

Anonim
Neaplicabil

Schimbarea numerelor este valabilă numai pentru abonamente.

În cazul prepay îți poți cumpăra o alta cartela cu număr care poate fi introdusă în aplicația my Orange și ai posibilitatea de a elimina numărul vechi.

Îți recomand achiziționare unei cartele din magazinele Orange fizice shop sau store deoarece în cazul achiziționării din magazinul online vei plati și taxa de curierat pentru comenzi mai mici de 50 euro.

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Dupa cum spuneau si colegii mai sus, schimbarea numarului la Prepay presupune achzitionarea unui nou SIM Prepay cu numar. Poti cumpara SIM nou si din magazinul online Orange, dar nu se poate face din My Orange. Nici la abonament nu se poate face din My Orange. In cazul abonamentelor, trebuie sa iei legatura cu un consultant. Dar la Prepay, schimbarea numarului se face cu achizitia altei cartele cu numar.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Numai la vodafone este posibila schimbarea nr la prepay. La Orange nu este posibil momentan, poate pe viitor cine știe vor oferi și orange astfel de serviciu la prepay 

Vio73
#StarMember

Salutare!

La prepay este mai simplu decât la abonament, pentru că îți cumperi imediat alt prepay și ai rezolvat rapid, fără să te mai rogi de cineva de la Serviciul clienți.

Deci îți cumperi alt prepay cu număr și ai rezolvat rapid!

Succes și La mulți ani!

Anonim
Neaplicabil

Poate vrea un număr preferențial și la Orange nu poți vedea nr decât atunci când introduci sim-ul în telefon

Nici la abonament nu ai această posibilitate. Pentru 10 euro, mi s-a dat posibilitatea să aleg din 4-5 variante date tot de ei. Deci este mult mai simplu și ieftin de schimbat la prepay.