anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu reușesc sa fac reîncărcare online

Ana7
Junior

Nu reușesc sa fac reîncărcare online ! 

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Ana,

Bine ai venit in comunitate!

Ceva detalii? Ce se intampla mai exact? Poti sa atasezi o captura de ecran?

Client Orange

32CB47BE-BFB8-48F4-B41D-912247502DFD.png

2A99654F-7033-44C9-B95F-3205C0112012.png

Am încercat de mai multe ori , in zile diferite și cu sume diferite ... aceeași eroare 🤦‍♀️

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cardul e deja salvat in aplicatie? Daca da, sterge-l (Altele > Setari > Cardurile Mele) si încearcă din nou. Daca nu e o problema cu cardul in sine, ar trebui sa mearga. 

Client Orange

L-am șters , am încercat sa plătesc ,  l-am salvat din nou , nu e problema cu cardul , am șters aplicația , am descărcat o din nou ! 
Am mai avut problema asta la reîncărcare , după câteva eșuări mergea , dar acuma nu-și revine și e frustrant ! 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ciudat... Ai incercat cumva si din varianta web de My Orange?

De asemenea, observ un B la numele retelei. Esti cumva in roaming? In mod normal, n-ar trebui sa faca nicio diferenta, dar...mai stii? Cardul cu care vrei sa platesti e de Romania?

Client Orange

Înainte foloseam varianta web , apoi am încercat cu aplicația - același probleme la ambele ! 
Da sunt in roaming , da cardul e de aici ! 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Foarte ciudat... Ok, mai poti incerca si din paginile partenerilor. De exemplu Altex are si reincarcare cartela aici. Doar sa fii atenta ce alegi, ca sunt multe optiuni acolo. 🙂

De asemenea, eMag-ul are si el reincarcare cartela online aici.

Daca nici asa nu merge, fie e o problema cu banca (refuza tranzactia), fie...o problema generala cu reincarcarile. Eu mi-am facut chiar ieri o reincarcare pe contul meu si a mers perfect. Si a fost chiar din aplicatia My Orange. Deci nu pare sa fie o problema generala.

Client Orange

Am reușit prin eMAG , dar e frustrant ca nu merge direct din aplicația MyOrange ! (Am încercat încă de 10 ori astăzi 🤦‍♀️ )

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Te cred... :)) Bine ca macar s-a rezolvat asa.

Client Orange