anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu reușesc sa fac reîncărcare online

Ana7
Junior

Nu reușesc sa fac reîncărcare online ! 

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember

Buna Ana,

Bine ai venit in comunitate!

Ceva detalii? Ce se intampla mai exact? Poti sa atasezi o captura de ecran?

Client Orange

32CB47BE-BFB8-48F4-B41D-912247502DFD.png

2A99654F-7033-44C9-B95F-3205C0112012.png

Am încercat de mai multe ori , in zile diferite și cu sume diferite ... aceeași eroare 🤦‍♀️

Cardul e deja salvat in aplicatie? Daca da, sterge-l (Altele > Setari > Cardurile Mele) si încearcă din nou. Daca nu e o problema cu cardul in sine, ar trebui sa mearga. 

Client Orange

L-am șters , am încercat sa plătesc ,  l-am salvat din nou , nu e problema cu cardul , am șters aplicația , am descărcat o din nou ! 
Am mai avut problema asta la reîncărcare , după câteva eșuări mergea , dar acuma nu-și revine și e frustrant ! 

Ciudat... Ai incercat cumva si din varianta web de My Orange?

De asemenea, observ un B la numele retelei. Esti cumva in roaming? In mod normal, n-ar trebui sa faca nicio diferenta, dar...mai stii? Cardul cu care vrei sa platesti e de Romania?

Client Orange

Înainte foloseam varianta web , apoi am încercat cu aplicația - același probleme la ambele ! 
Da sunt in roaming , da cardul e de aici ! 

Foarte ciudat... Ok, mai poti incerca si din paginile partenerilor. De exemplu Altex are si reincarcare cartela aici. Doar sa fii atenta ce alegi, ca sunt multe optiuni acolo. 🙂

De asemenea, eMag-ul are si el reincarcare cartela online aici.

Daca nici asa nu merge, fie e o problema cu banca (refuza tranzactia), fie...o problema generala cu reincarcarile. Eu mi-am facut chiar ieri o reincarcare pe contul meu si a mers perfect. Si a fost chiar din aplicatia My Orange. Deci nu pare sa fie o problema generala.

Client Orange

Am reușit prin eMAG , dar e frustrant ca nu merge direct din aplicația MyOrange ! (Am încercat încă de 10 ori astăzi 🤦‍♀️ )

Te cred... :)) Bine ca macar s-a rezolvat asa.

Client Orange