anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Cum pot opri reincarcarea PrePay automata catre un numar portat?

marius_6
Junior
La toate numere de telefon la care am sunat robotul ma pune sa apas nu stiu ce taste dar degeaba! nu pot ajunge la un operator deloc!
24 Răspunsuri 24

imch
Cunoscător certificat
Scuze, in cele cateva luni in care am avut PrePay nu am facut incarcarea din contul meu, ci direct in magazinele Orange... Mda, din pacate cred ca singura solutie e sa incerci sa iei legatura cu ei, iar eu as opta pentru chat, asa cum a zis Jay. Nu de alta, dar nu e ceva ce trebuie anulat de acum inainte, ci e ceva ce trebuie investigat retroactiv. Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, dar as fi foarte curioasa sa aflu cum ai rezvolat-o.

svetalex
Maestru
marius_6 încearcă ca în captura de ecran de mai jos. În plus eu am primir un SMS cu textul „Numărul PrePay 07XXXXXX va fi reîncărcat cu Opțiunea 6EUR in data de 27 a fiecărei luni. Înaintea fiecărei reîncărcări ți se va solicita confirmarea” Ai primit mesaj de confirmare înainte de a fi reîncărcat acel număr?

Neaplicabil
Ciudat. Ma gandesc ca poate portarea inca nu s-a facut cand s-a facut reincarcarea automata. Oricum, nu stiu exact cum e la abonamente, dar poti incerca 5/2/0 dupa ce apelezi relatii cu clientii (la abonament parca era 411...nu stiu daca mai e, sau e tot 300, pentru toata lumea). Macar la abonament nu esti limitat la 2 apeluri pe luna...

teacher_
#StarMember
@marius_6, s-ar putea sa nu meargă să oprești reîncărcarea din contul tău Orange, daca ai 2 sau mai multe numere asimilate contului. Dacă ai mai multe numere asimilate, trebuie sa te conectezi cu numărul de abonament, apoi vei putea face operațiunea.

Razvan
#StarMember
Mergi în Shop și încearcă sa îți anuleze reîncărcarea din sistem. Numărul fiind portat, nu mai apare în My Orange, practic e nevoie ca un operator Orange sa pună o bifă unde trebuie ca să nu se mai reincarce automat. Ai mai putea trimite mail la serviciu.clienti@orange.ro sau sesizare din my Orange.

Anca07
#StarMember
Mai simplu, poti merge la banca unde ai contul de pe care se face plata, si sa anulezi plata recurenta catre orange pentru acel numar prepay.

marius_6
Junior
Am rezolvat problema cu un operator pe Djingo! multumesc mult tuturor!!!

imch
Cunoscător certificat
marius_6, spune-mi, te rog frumos, incarcarea se efectuase? Ce a spus operatorul? A fost doar o eroare de sistem prin trimiterea SMS-ului sau se alocasera efectiv cei 6 eur pe cartela pre-pay? O scurta explicatie din partea ta ar putea ajuta alte persoane in situatii similare. (apropos, felicitari pentru reusita!)

Miha_Z
#StarMember
Bravo @marius_6, ma bucur ca ti-ai rezolvat problema. Indicat e ca la solutie sa marchezi raspunsul care te-a ajutat in rezolvarea problemei. Astfel ajuti si alti membri ai comunitatii sa gaseasca mai usor rezolvarea problemei avute. Poate ai vrut sa alegi celalalt raspuns al lui Razvan si din greseala l-ai ales pe cel cu "multumesc"?

Razvan
#StarMember
Ma bucur ca ai reușit. Felicitări!