anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Cartela prepay probleme 4g

Monica18
Junior

Am activat online optiunea de 5E insa in momentul in care incerc sa activez datele pentru 4g acesta nu apare doar acel h+. Pana acum nu am intampinat aceasta problema.

Am pus in telefonul meu o alta cartela iar aceea functioneaza in 4g. Problema telefonului am eliminat-o.

Care sunt pasii necesari pentru solutionare? 

1 Soluţie acceptată‚

Da cartela era problema, am fost la un partener orange si am schimbat cartela . Functioneaza foarte bine acum! Multumesc tuturor! 😊

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

MCostel
Cunoscător

Buna,

Cealaltă cartela era tot Orange.

Ai eliminat și posibilitatea semnalului slab în zona?

 Da era tot prepay orange. E posibil semnalul zonei. Mai astep si revin cu update

Atunci nu e problema de semnal, nici de telefon. Inseamna ca problemae la SIM.

FLo1
#StarMember

@Monica18: Ai activat opțiunea cu resurse sau cu credit? Ce scrie în SMS-ul primit de la Orange ca și confirmare? Sau poți verifica în MyOrange. Ideea este că ”4G” va apărea doar dacă ai activat opțiunea cu resurse (nu cu credit), adică să ai opțiune activată pe cont. Bineînțeles, exclud că ai avea din setări restricționat SIM-ul la 3G (adică fără 4G). 

Screenshot_20240620-070805_Messages.jpg

Sa înțeleg că nu ai primit SMS de confirmare activare opțiune 5E.

Anca07
#StarMember

Buna Monica,

Eu personal am intampinat probleme cu semnalul Orange astazi, ba chiar la un moment dat nu aveam deloc date mobile. A fost undeva dupa ora 18, si din pacate  a durat destul de mult pana am reusit sa folosesc datele mobile. 

Nu stiu in ce zona/oras locuiesti, dar poate a fost o problema in anumite locatii cu semnalul.

Incearca din nou, si vezi daca e ok.

Totodata, poti cere pe chatul cu djingo resetarea parametrilor de pe contul tau, restart telefon, si apoi sa incerci din nou. Accesul la Djingo, se face de AICI.

Seara faina!🌙

Mureş/Sãrmaşu, ideea este ca alte cartele functioneaza pe 4g fara probleme, tot prepay si tot orange.

Buna Monica,

Multumesc pentru ca ai revenit in comunitate si cu alte detalii!

Da, deci alte cartele functioneaza, dar aceasta nu. Asta inseamna ca telefonul e ok, deci e cartela. Incearca sa iei legatura pe chatul Djingo cu un operator sa iti faca o resetare a parametrilor, si apoi sa dai un restart la telefon, si sa incerci din nou.

Zi cu soare!🌞

Da cartela era problema, am fost la un partener orange si am schimbat cartela . Functioneaza foarte bine acum! Multumesc tuturor! 😊

Super! Ma bucur ca s-a rezolvat problema!

De asemeni, multumiri pentru ca ai revenit in comunitate sa ne impartasesti acest lucru!

Zi cu soare!🌞

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Este posibil să nu se fi activat opțiunea respectivă. Trebuie să te uiți dacă ai primit sms de confirmare. Pentru că dacă nu ai primit acel sms, nu s-a activat și nu ai activ 4g pe sim.

Sigur, mai există posibilitatea să fie probleme la tine în zonă cu rețeaua și atunci e explicabil.

Verifică și revino cu detalii!