anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recuperare Cartela SIM PrePay

Andrei79
Junior entuziast
Salut!
Intampin si eu o problema , am primit o cartela sim cadou cu un numar care imi place , dar cartela am oferit-o cadou la cineva apropiat care nu a folosit-o 3 luni si a trecut in carantina de putin timp , 6 octombrie. As putea sa recuperez cartela daca am simul , sau cumva sa demonstrez ca am fost proprietarul? Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Andrei79: bun venit în Comunitate. Problema e simplă: dacă numărul e ÎNCĂ în carantină și nu este alocat altei persoane atunci îl poți recupera cu o condiție: să-l treci pe abonament. Uite tratarea unui caz similar: https://comunitate.orange.ro/questions/2584049-recuperare-numar-telefon

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember
@Andrei79: bun venit în Comunitate. Problema e simplă: dacă numărul e ÎNCĂ în carantină și nu este alocat altei persoane atunci îl poți recupera cu o condiție: să-l treci pe abonament. Uite tratarea unui caz similar: https://comunitate.orange.ro/questions/2584049-recuperare-numar-telefon

Neaplicabil
Ai încercat să-l bagi în telefon să vezi dacă se înregistrează în rețea? Am avut și eu o problemă asemănătoare... eram la limită, căci practic eu am intrat mai târziu în posesia cartelei decât credea Orange și în cele din urmă am reușit să o activez deși cei din Orange Shop mi-au spus că e imposibil.

Andrei79
Junior entuziast
Nu, am fost la orange shop si mi-au zis ca e inchis de pe 6 dar nu au zis nimic de abonament, nici eu nu m-am gandit. Dar pot face abonament de ala pe perioada 1 luna ? Adica am mai vazut ca ziceau ca nu trebuie sa fie in carantina ca sa il iei preferential , dar daca arat ca l-am avut se poate ? Multumesc

Andrei79
Junior entuziast
Daca am fost plecat din tara si nu am reusit sa il incarc si ma duc la magazin sa ii rog sa mi-l dea , se poate si pe prepay?

DanielaH
Moderator
@Andrei79, ai reușit să recuperezi numărul?

Andrei79
Junior entuziast
Inca nu , am vorbit azi si ma voi duce sa fac un abonament pe 6 luni cu numar preferential , altfel nu se poate , sper sa reusesc asa

Andrei79
Junior entuziast
S-a rezolvat , am incheiat un abonament Fun 8 urmand ca dupa 6 luni sa revin la prepay. Va multumesc tuturor!

DanielaH
Moderator
Ne bucurăm că ai rezolvat, Andrei79. Te mai așteptăm în Comunitate.