anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prepaid reincarcat la Profi

Roberto68
Începător

Salut, azi-dimineata mi am reincarcat si eu telefonul la orange, totul bine si frumos pana la ora 14 cand am incercat sa sun pe cineva si am constatat ca nu ma lasa si nici macar imternetul nu merge (tin sa mentionez ca am reincarcat cu 5€ la un aparat din ala de la profi).

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cand faci reincarcare cu credit, asigura-te ca activezi si o optiune cu minute si internet, din acel credit. Altminteri, aplicatiile tale vor face trafic pe fundal si te vor lasa fara credit cat ai zice..."profi". 🙂

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember

Roberto, bun venit in Comunitate!!!

Ai incarcat cu credit de 5 euro sau o optiune de 5 euro? Ce mesaj primesti cand vrei sa apelezi pe cineva? Daca ai incarcat doar cu credit si ai lasat netul deschis, in cateva ore ai consumat toti banii.

FLo1
#StarMember

@Roberto68: Bun venit în Comunitate. Întrucât ai încărcat contul tău prepay cu credit și nu ai activat o extraopțiune cu minute, SMS și net, nu ai primit resurse incluse și ai consumat credit la tarife standard, acestea consumându-se destul de repede. 

Revino pe topic cu detalii privind vreo extraopțiune activată. Regăsești acest aspect fie în contul tău MyOrange sau printr-un apel la *100# - Meniul SelfCare (ramura Opțiuni active). Numai bine.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cand faci reincarcare cu credit, asigura-te ca activezi si o optiune cu minute si internet, din acel credit. Altminteri, aplicatiile tale vor face trafic pe fundal si te vor lasa fara credit cat ai zice..."profi". 🙂

Client Orange

Mersi mersi =))