anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa reincarc o cartela orange daca încărcarea veche nu a expirat ?

Liviuska
Începător
La vechea încărcare s au terminat minutele internaționale si as vrea sa incarc iar, însă nu a expirat perioada de valabilitate a vechii încărcari
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

Da, poti sa reincarci oricand doresti in orice combinatie vrei: Credit, optiune voce, optiune internet.

 

La prepay se poate activa una din urmatoarele extraoptiuni cu minute internationale, chiar daca optiunea veche nu a expirat inca: 

 

OPTIUNE 1. Include 75 minute sau SMS naționale și internaționale mobil și fix. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "75"

- pret 3 euro

 

OPTIUNE 2. Include 10 minute internaționale către fix și mobil în Uniunea Europeană, Republica Moldova, Canada, SUA, Turcia și China. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "INT"

- pret 1.5 euro

 

OPTIUNE 3. Include 100 de minute internaționale în rețele fixe din Uniunea Europeană, rețele fixe și mobile din SUA și Canada. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "UE"

- pret 1.5 euro

 

Beneficiile sunt valabile 30 de zile și pot fi activate:

- Prin apel gratuit 100#, ramura Opțiuni/ Alte opțiuni sau ramura Internet

- Direct din contul tău online My Orange

- Prin cuvântul cheie din dreptul fiecărei opțiuni

 

Conditia principala este aceea ca aceste optiuni trebuie sa fie compatibile cu actuala optiune activa pe cont. In contul My Orange, in online, ai posibilitatea sa vezi ce optiuni sunt compatibile intre ele. 

 

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Jay
Campion certificat
Poti încarca în funcție de nevoile tale..

Miha_Z
#StarMember
Poti reincarca si activa iar optiunea pt beneficii. Dar vei pierde resursele care le mai aveai din vechea reincarcare.

FaraUnID
Campion certificat
Poti sa reincarci oricand doresti in orice combinatie vrei: Credit, optiune voce, optiune internet.

teacher_
#StarMember
Poți să încarci oridecâte ori dorești, chiar daca nu a expirat perioada de valabilitate a vechii încărcări.

teacher_
#StarMember
Eu știam doar că dacă ai opțiune cu prelungire automată și ai terminat resursele înainte de termen, daca vrei sa activezi altă opțiune cu prelungire automată, trebuie sa oprești prelungirea la prima, prin apel la *100#

Miha_Z
#StarMember
Nu merge daca trimiti mesaj cu activare a noii optiuni? Clientul trebuie lasat sa activeze cand doreste chiar si dupa o zi fara a confirma dezactivarea fostei optiuni incarcate.

teacher_
#StarMember
In cazul asta e vorba de minute internaționale.. @Liviuska, ești cumva in afara țării..?

FaraUnID
Campion certificat
Eu am avut 2 optiuni active pe cont cu date de expirare diferite. La info credit aveam ceva de genul: "Ai X resurse valabile pana la data de ..... si X resurse valabile pana la data de ....." La categoria info optiuni active pe cont aveam ceva de genul: "Optiunea X se reactiveaza automat la data de ... si Optiunea X se recativeaza automat la data de ..." Acu' nu stiu daca a fost o scapare Orange sau altceva.

Miha_Z
#StarMember
@teacher_ eu am vorbit in mod general. Poate ca ea a ramas fara minute internationale, dar in optiune mai sunt si sms si diverse bonusuri pe care le poate pierde daca activeaza o alta optiune. Asta incercam sa explic. Sper ca acum m-am facut mai inteleasa.

teacher_
#StarMember
@Miha, nu avea legătură cu ce ai zis...am constatat doar că era vorba în cazul ăsta de minute internaționale, și eram puțin nedumerit...

Miha_Z
#StarMember
@FaraUnID nu am PrePay si nu pot sa te contrazic. Doar ca eu stiam ca prin reactivarea unei alte optiuni se pierd fostele resurse. Dar daca pe @Liviuska o intereseaza doar minutele internationale care i s-au terminat, nu va tine cont de celelalte resurse.

teacher_
#StarMember
Un subiect asemanator cu ceea ce discutam noi ( cu reactivarea optiunii) a fost discutat aici https://comunitate.orange.ro/questions/2205418-schimba-reactivarii-automate-optiuni-recurente

FaraUnID
Campion certificat

Da, poti sa reincarci oricand doresti in orice combinatie vrei: Credit, optiune voce, optiune internet.

 

La prepay se poate activa una din urmatoarele extraoptiuni cu minute internationale, chiar daca optiunea veche nu a expirat inca: 

 

OPTIUNE 1. Include 75 minute sau SMS naționale și internaționale mobil și fix. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "75"

- pret 3 euro

 

OPTIUNE 2. Include 10 minute internaționale către fix și mobil în Uniunea Europeană, Republica Moldova, Canada, SUA, Turcia și China. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "INT"

- pret 1.5 euro

 

OPTIUNE 3. Include 100 de minute internaționale în rețele fixe din Uniunea Europeană, rețele fixe și mobile din SUA și Canada. Se activeaza prin SMS la 321 cu textul "UE"

- pret 1.5 euro

 

Beneficiile sunt valabile 30 de zile și pot fi activate:

- Prin apel gratuit 100#, ramura Opțiuni/ Alte opțiuni sau ramura Internet

- Direct din contul tău online My Orange

- Prin cuvântul cheie din dreptul fiecărei opțiuni

 

Conditia principala este aceea ca aceste optiuni trebuie sa fie compatibile cu actuala optiune activa pe cont. In contul My Orange, in online, ai posibilitatea sa vezi ce optiuni sunt compatibile intre ele. 

 

Vrajitoarea
Cunoscător
Eu am reincarcat de mai multe ori asa, in general cu optiunea de 10 euro, ca sa beneficiez de roaming, deci se poate. Doar ca de fiecare data am primit mesaj cand expira prima optiune, care era selectata pentru reincarcare automata, asa ca ar trebui ori dezactivata optiunea de reincarcare automata, ori sa nu ai credit suficient pentru a se reactiva automat prima optiune.