anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare de pe abonament DIGI pe Prepay Orange

GeorgeHGT
Începător
Buna ziua ! Se poate face portare de pe abonament DIGI care expira la sf anului, (doresc pastrarea numarului ) in reteaua Orange Prepay?
Daca da, trebuie asteptat expirarea contractului de la DIGI sau se poate direct deoarece abonamentul nu este prevazut cu vreo rata lunara ?
Mentionez faptul ca am fost client Orange vreo 6-7 ani dupa care s-a facut portarea pe DIGI Mobil. Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Da, poti porta numarul tau in orice retea. Daca ai abonament Digi e indicat sa astepti pana ti se termina perioada contractuala. Din cate am inteles aplica clauze contractuale mari chiar si daca te portezi cu cateva zile inainte de expirarea contractului. Cel mai bine intereseaza-te de costurile inchiderii anticipate ale contractului inainte de a lua o hotarare.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Din ce știu da, se poate, au mai fost discuții aici. Ai detalii in linkhttps://comunitate.orange.ro/questions/2305869-pastrare-numar-abonament-digi-cartela-prepay-orange

Miha_Z
#StarMember
Da, poti porta numarul tau in orice retea. Daca ai abonament Digi e indicat sa astepti pana ti se termina perioada contractuala. Din cate am inteles aplica clauze contractuale mari chiar si daca te portezi cu cateva zile inainte de expirarea contractului. Cel mai bine intereseaza-te de costurile inchiderii anticipate ale contractului inainte de a lua o hotarare.

Vio73
#StarMember
Se poate face portare teoretic in orice rețea, în condițiile impuse de ANCOM și de operatori. Depinde însă ce stadiu ești tu cu contractul ( mai ai sau nu perioadă contractuală cu operatorul la care ești). Succes!

Miha_Z
#StarMember
@Vio73, @GeorgeHGT a specificat ca are perioada contractuala pana la sfarsitul anului.