anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Perioada activa a opțiunii

Adrian32
Junior

Bună ziua. Știe cineva de ce la Orange România luna durează 28 de zile și nu 30 ? De ce perioada activa a opțiunii durează 28 de zile și nu 30 ? 

Ne am cam saturat sa tot ne furați... 

36 Răspunsuri 36

GreenArrow
Explorator

Asa e la toți operatorii, opțiunea e valabila 28 zile. Si în alte tari din Europa e aceeași schema. Ca sa te facă sa reîncarci de 13 ori într-un an 🙂

Hoție 

12 luni x 30 de zile valabilitate opțiune = 360 zile. Nu făceai și înainte 13 reîncărcări pentru cele 365/366 zile dintr-un an? 

Anonim
Neaplicabil

12x28=336

360-336=24 cine plătește diferenta

Ce mi-s 336, ce mi-s 360. Tot va fi nevoie de a 13-a reîncărcare. 

Anonim
Neaplicabil

Sunt 24 de zile pe care clientul le plătește în plus în fiecare an.

Soluția corectă era mărirea prețurilor nu astfel de abordări.

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

„Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele… esenţiale”

Anonim
Neaplicabil

Eu propun sa o scadă la 26 zile și așa mai departe poate nu mai cresc prețurile până în 2030.

 

arsradu
#StarMember

Salut,

In calitate de client prepay de foarte multi ani, pot sa-ti confirm ca asa a fost dintotdeauna la prepay (cu foarte mici exceptii). Si asa este si la concurenta (in marte parte).

arsradu_0-1705593588933.png

 

Client Orange

Am numărul de 20 de ani la Orange și asta cu 28 de zile e de anu trecut. Mai informează-te 

Și ce fac ei se numește HOȚIE !

🙂 Sigur. Ai dreptate.

Client Orange

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Da, este de prin august. Ce nu inteleg eu de ce abia acum te revolta situatia?

Anonim
Neaplicabil

O persoană se poate revolta oricând.

Nu este ca in cazul contractelor (14 zile)

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Așa cum la abonamente s-a adăugat 1 euro, la prepay nu s-a scumpit, dar s-a scurtat un pic perioada activă.

Eu reacționez in momentul in care aflu de o schimbare care nu-mi convine, poate  se drege ceva. Nu mă trezesc după jumătate de an, cand se presupune că te-ai împăcat cu situația și accepți noii termeni. Acum oricum nu se mai poate face nimic.