anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela mea orange a fost blocată, a expirat

Casy2
Junior

Cartela mea orange a fost blocată, a expirat ca nu am mai băgat bani pe ea, eu sunt plecat în afară.

Cum pot face să deblochez cartela, am nevoie de numărul meu și de această cartelă, vă rog să mi explicați cum pot să o deblochez și după o să bag eu bani iar pe ea. 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitatea Orange. Din păcate, un număr prepay la care a expirat perioada de grație ajunge să fie blocat, iar pentru recuperarea numărului există doar șansa de a încheia un abonament, însă suficient de repede pentru ca numărul să nu fie considerat disponibil (liber). Soluție mai exactă regăsești aici

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitatea Orange. Din păcate, un număr prepay la care a expirat perioada de grație ajunge să fie blocat, iar pentru recuperarea numărului există doar șansa de a încheia un abonament, însă suficient de repede pentru ca numărul să nu fie considerat disponibil (liber). Soluție mai exactă regăsești aici

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

De cat timp nu ai mai folosit cartela? O ai adaugata pe contul My Orange? Isi mai ia semnal? Cartela e cu tine in strainatate sau in tara?

Daca intri in cazul mentionat de Flo mai sus, din pacate singura solutie...si stiu ca nu e deloc una usoara, este o incercare de abonament pe acel numar. Daca numarul a fost deja alocat altei persoane, nu se mai poate face nimic din pacate.

Client Orange

Da o am cu mine ,nu am mai băgat bani pe ea .. o am conectată la contul my orange ,am foarte multe pe acest cont ,conturi scumpe ,și să l pierd așa.. e o dezamăgire foarte tare ,nu mai are semnal cartela.. scrie niciun serviciu 😔

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Intrebam de contul My Orange pentru ca acolo iti spune si data de expirare e perioadei de gratie. Te poti uita sa vezi ce scrie la tine? Pentru ca in functie de asta, mai poti face ceva sau nu cu acea cartela.

Client Orange

Și unde scrie dacă mai pot face ceva?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu scrie asta. Doar uita-te pe pagina de Sumar din My Orange, pentru acel numar, ce scrie la perioada de gratie.

Client Orange

haide pe Instagram să mi explici cum să fac te rog 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Imi pare rau. Nu folosesc. Deschide aplicatia My Orange, vezi sa fie pe sectiunea de Sumar, si vezi ce scrie la perioada de gratie. Eventual pune o captura de ecran aici.

Client Orange

Am verificat și mi a expirat pe 5 ianuarie acum luna asta 

Un SIM dac-a expirat / Este bun de aruncat

Însă numărul de-l vrei / Abonament trebuie să-nchei.

Un SIM nou o să primești / Pe cel vechi să îl înlocuiești.

Acest fapt de s-a-nțeles / Îți doresc, serios, Succes.

Este totuși cam ciudat / C-ai stat pân-a expirat

Deși în roaming îl vroiai / Disponibil să îl ai.

Da, pentru că orice prepay ieșit din perioada de grație este automat dezactivat. Cum menționam, singura variantă este un abonament cu solicitare expresă de alocare a acelui număr. Sper să reușești, având în vedere că nu ești în țară.

mihai_13
Maestru

nu mai pierde timp pretios - trimite simul unei persone de incredere care sa se duca cu simul la un sediu Orange(ORO) si sa recupereze numarul tau cu un abonement (cel mai ieftin ) - cand ajungi in tara faci transfer pe numele tau acel abonament  - acea "persoana de incredere" sa-ti trimita simul tie sa il poti folosi .(sper ca ai o persoana de incredere in Romania , poate fi un prieten sau o ruda din familie) 

niciodata sa nu legi un numar de prepay de conturi bancare etc  -  incearca sa fie un numar pe abonament.