la 26-06-2026 03:07 PM
Salutare, incerc sa imi incar numarul de pe prepay de pe abonamentul Orange, aplicatia - e varza oric nu merge ori apare mesaj ca se lucreaza, pe desktop ajung la pasul final si apare mesajul de mai jos
26-06-2026 03:24 PM - editat 26-06-2026 03:48 PM
Salutare!
Abonamentul este nou?
Exista anumite condiții in ceea ce privește încărcările prepay.
"Poți face o reîncărcare PrePay de pe un abonament Orange dacă:
Toate metodele de încărcare prepay cu plata pe factura le gasesti in link-ul de mai jos (inclusiv prin my Orange):
https://www.orange.ro/help/cum-rencarc-o-cartel-prepay-de-pe-abonament-cu-plata-pe-factur-42
26-06-2026 03:24 PM - editat 26-06-2026 03:48 PM
Salutare!
Abonamentul este nou?
Exista anumite condiții in ceea ce privește încărcările prepay.
"Poți face o reîncărcare PrePay de pe un abonament Orange dacă:
Toate metodele de încărcare prepay cu plata pe factura le gasesti in link-ul de mai jos (inclusiv prin my Orange):
https://www.orange.ro/help/cum-rencarc-o-cartel-prepay-de-pe-abonament-cu-plata-pe-factur-42
la 26-06-2026 04:10 PM
Salutare! Eu cred ca e mai simplu cu cardul. Caldura mare afara, mai apar erori sau restrictii
la 26-06-2026 04:15 PM
Teoretic reincarcarea pe factura este mai ieftina, am reincarcat ca de obicei cu cardul. Oricum serviciul asistenta Orange este praf. Pacat, sunt client de cand se numea Dialog, le-am dat o sansa la abonament, a doua nu mai pupa
la 26-06-2026 04:48 PM
Nu ai răspuns la întrebare. Abonamentul este nou?
la 26-06-2026 04:49 PM
Da, dar are peste 3 luni de la activare
la 26-06-2026 04:52 PM
Cate luni are? Ai incercat sa reincarci și prin apel la *100# cu credit și apoi din cont prepay cu opțiunea dorita?
la 26-06-2026 04:58 PM
De ce ar trebui sa fac atatea artificii pt o banala incarcare? de peste 25 ani client, am trecut cu un numar la abonament de test- la abonament mai putine beneficii plus mai complicat de incarcat celalalte numere prepay...in schimb prepay beneficii mai multe pt aceeasi bani, un **beep** de aplicatie care nu merge, daca dupa 25 ani Orange nu are incredere intr-un client, dupa mii de euro reincarcati...in loc sa ma atraga si sa faca lucrurile mai uosare ei le complica
la 26-06-2026 08:43 PM
@Gabriel1234: Și eu am migrat un număr la prepay. Crezi că am rămas cu 18 ani de abonament (vechime la acel moment)? Pe prepay vechimea nu contează. Vechimea se "contorizează" doar pe abonament și se resetează dacă închizi abonamentul prin migrare la alte servicii de voce mobilă sau portare.
@Orange Romania S.A. 2026
Cod unic de înregistrare: 9010105
Numar inregistrare Registrul Comertului: J1996010178400
Sediul social: Clădirea Tandem, Strada Matei Millo, nr.5, Sector 1, Bucuresti
Certificatul Tip de furnizor