anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In ce conditii se poate reactiva un nr de telefon Prepay suspendat?

Rared
Începător
Am.nr de telefon prepay suspendat. In ce conditii se poate reactiva?. Am fost plecat din tara si asta este cauza nefolosirii.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Rared, bun venit in Comunitate!!! Pai e bine daca mai poti primi apeluri, inseamna ca SIM-ul e inca activ, e in perioada de gratie, nu a intrat in carantina. Daca reincarci, ar trebui sa il poti folosi. Daca nu poti face asta online, mergi intr-un magazin Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Salut! Suspendat de cat timp? Iti apare in contul My Orange suspendat, dar inca este in perioada de gratie, sau a expirat și aceea? Poți efectua apeluri către acel număr? Dacă este în perioada de grație, îl poți reactiva prin încărcare.. Dacă a expirat și aceea, poate fi deja atribuit altui client..

Rared
Începător
Nu imi mai apare in meniul aplicatiei de cateva zile ! Nu am primit nici sms sau e-mail ca numarul urmeaza sa fie suspendat sau macar o atentionare... Pot sa primesc apeluri dar nu imi apare nr de telefon in aplicatie si nici nu pot sa ii fac reincarcare !

delfinas
#StarMember
Rared, bun venit in Comunitate!!! Pai e bine daca mai poti primi apeluri, inseamna ca SIM-ul e inca activ, e in perioada de gratie, nu a intrat in carantina. Daca reincarci, ar trebui sa il poti folosi. Daca nu poti face asta online, mergi intr-un magazin Orange.

DanielaH
Moderator
@Rared, ce se întâmplă când vrei să faci reîncărcare? Poți atașa o captură de ecran din aplicație?

Viocat
Senior certificat
Aplicatia MyOrange e actualizata? Daca spui ca ai fost plecat multa vreme poate sa fie sii asta o problema. Dezinstaleaza aplicatia, si apoi reinstalez-o!