anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

eSIM pentru cartela prepay

Roxia
Începător
Buna, vreau un esim pentru un Iphone13 pe care am deja un sim fizic. Îl pot achiționa//instala online?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

📌 Vești bune: începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM. 

Mai multe detalii aici

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, dacă ești pe prepay, nu se poate, pentru că esim este disponibil deocamdată doar la abonamente. Detalii ai aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2931340-adevarat-activa-sim-prepay Dacă ai abonament, detalii ai aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-solicita-trecerea-la-esim-din-contul-meu-my-orange-15328 Baftă!

tomaciprian
Cunoscător
A spus la un moment dat @Orange Assistant ca in decursul acestui an se va lansa si eSIM pentru platforma PrePay. Eu chiar sper sa se intample acest lucru, ar fi efectiv prima retea din Romania care ofera eSIM si pentru PrePay. Altii, nici macar la abonamente nu au, daramite la PrePay-uri.

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

📌 Vești bune: începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM. 

Mai multe detalii aici

Funcționează și pe Apple Watch eSIM prepay (number share sau individual)?

@DanielaH , Funcționează și pe Apple Watch acest eSIM de pe PrePay?  

Întrebăm colegii și revenim.

@IonelM, din păcate, pe Apple Watch nu merge instalat eSIM decât cu opțiunea Number Share, disponibilă momentan doar pentru abonamente.

Bine, așteptăm la Digi atunci. 
Mersi frumos!

Vesti proaste: nu merge sa activez eSIM din contul meu Orange. La call center mi-a spus sa ma duc la un magazin Orange ca serviciul abia a fost implementat si nu merge online... ori suntem digitali ori nu suntem?

Salut, @user_15352542 ! Ai reușit să îți activezi serviciul eSIM? Momentan, acesta este disponibil pentru activare doar in magazinele fizice Orange, unde vei primi un cod de activare sub forma de QR și instrucțiunile de instalare. Te așteptăm cu feedback.

Nu am reusit. Astept sa mearga si din contul meu Orange… din pacate nu am niciun magazin Orange prin apropriere.

Salut, 

Seviciul se poate activa și în magazinele partenere Orange.