anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu primesc mesajul de confirmare reîncarcare din Romania?

Gif49
Începător
Bună ziua!
Am rugat pe cineva să îmi încarce telefonul din Romania eu fiind în Austria și nu înțeleg de ce nu am primit mesajul de confirmare căci contul meu a fost reîncarcat. Persoana mi-a încărcat de ieri si nici astăzi nu am primit nimic.
Menționez ca sunt de câteva zile în Austria .
Va mulțumesc!
5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Verifica situatia contului in My Orange (site sau aplicatie). Daca verifici in aplicatie, de retinut ca momentan e un bug in versiunea de Android, si nu-ti arata creditul corect. Ca solutie alternativa, intra de pe site. Numerele scurte, daca imi amintesc eu bine, s-ar putea sa nu functioneze in roaming.
Client Orange

Razvan
#StarMember
Bună! Sigur ți-a reincarcat contul si nu a tastat o altă cifră sau inversate, se mai întâmplă, fără să îți dai seama. Ți-a trimis screenshot cu valoarea reîncărcată?

FLo1
#StarMember
Fără roaming activat sau o rețea la care să fi conectată nu vei primi nici un mesaj chiar dacă ți s-a reîncărcat contul. Asigură-te în telefon și pe cont în MyOrange că sunt efectuate aceste configurări necesare.

mihai_13
Maestru
Gif49 - persoana care ti-a incarcat a primit mesaj de confirmare cu nr tau exact - sa fii sigur ce si cum .

DanielaH
Moderator
@Gif49, s-a rezolvat situația cu reîncărcarea?