anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla pentru un numar Orange Prepay care este ultima zi a perioadei de gratie?

claudiupop
Junior
Ideea este ca am un numar prepay care este pus intr-un sistem automatizat, eu neavand fizic acces la ea propriu zis. As vrea sa stiu cum pot afla care este ultima zi a perioadei de gratie, astfel incat sa pot reincarca acea cartela in timp util.
Va multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@claudiupop: Foarte simplu. Adaugi numărul prepay în contul tău ”MyOrange” și acolo poți urmări oricând atât perioada activă cât și perioada de grație. De asemenea poți chiar să-ți reîncarci prepay-ul fără să intervi asupra SIM-ului.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember
@claudiupop: Foarte simplu. Adaugi numărul prepay în contul tău ”MyOrange” și acolo poți urmări oricând atât perioada activă cât și perioada de grație. De asemenea poți chiar să-ți reîncarci prepay-ul fără să intervi asupra SIM-ului.

claudiupop
Junior
Pentru a-l adauga in My Orange trebuie sa trec de pasul in care sistemul imi trimite un sms de verificare, iar eu nu am cum vizualiza acel cod. Imi mai ramane doar varianta reincarcarii directe cu 7 euro, de exemplu, si setarea unui reminder ca peste 60 de zile + 300 zile sa repet reincarcarea tot cu 7 euro.

FLo1
#StarMember
@claudiupop: Acel ”pas” îl faci o singură dată, altfel nesiguranța și incertitudinea vor fi veșnice. Eu îți recomand o scurtă întrerupere de câteva minute a acelui ”sistem”, pentru a pune SIM-ul într-un telefon și a confirma codul primit prin SMS. Ulterior vei putea să fi mult mai sigur și organizat pe termenele și momentul de încărcare. Ca să nu mai menționez că vei avea (probabil) nevoie cândva de activare opțiune (nu doar credit)....

claudiupop
Junior
Multumesc mult pentru sugestii, voi tine cont.

FLo1
#StarMember
Sper să fie de folos. Cel puțin consider că pe termen lung e mai ok astfel. În caz contrar, indiferent de motive, tot va trebui cândva să ”consulți” SIM-ul și nu vei putea decât cu acces la el.