anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla numarul unei cartele Prepay in roaming?

Casian
Începător
Buna ziua. Sunt plecat din țară si am primit o cartela prepay pe care vreau sa o activez. Are cineva vreo idee cum pot afla numarul de pe acea cartela ca sa pot transfera credit pe ea? Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember

Buna Casian si bun venit in comunitate.

Din roaming, numărul de telefon al unei cartele PrePay fără credit se poate afla accesând contul My Orange, cu condiția ca numărul PrePay să fi fost asociat contului.

Sau poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Anca07
#StarMember

Buna Casian si bun venit in comunitate.

Din roaming, numărul de telefon al unei cartele PrePay fără credit se poate afla accesând contul My Orange, cu condiția ca numărul PrePay să fi fost asociat contului.

Sau poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon.

Ascary
Campion certificat
La Orange putem afla numarul nostru de telefon prin una din urmatoarele modalitati: 1/.formam *100# urmat de tasta de apel – Contul Meu – Numarul meu de telefon 2/.apel gratuit la 222; - 3/.ne logam pe platforma MyAccount Orange; pentru cartelele prepay, avem numarul de telefon pe suportul cartelei.

DanielaH
Moderator
@Casian, ai aflat numărul cartelei PrePay? Te-au ajutat răspunsurile primite aici? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informațiile dorite.

andrei_pinti
Junior
Pentru a putea afla numărul de telefon orange poți apela gratuit la serviciul 222 urmărind pașii de ghidare oferiți de către robot (tasta 2). O alta metoda mai simpla este prin accesarea contului My Orange. Sau poți forma *100# de unde poți opta către ramura 5, apoi subramura 3

Iordache_vasile
Începător
Am o cartela de Orange PrePay si nu-i stiu numarul. Si n-am semnal la ea ca n-am roamingul activat pe ea.

DanielaH
Moderator
@Iordache Vasile, ai asociat acest număr unui cont My Orange? Doar așa poți afla numărul de telefon din roaming.