anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa o cartela PrePay primita cadou?

Andreea_36
Începător
Buna ziua! Cum pot activa o cartela primita cadou de la dumneavoastra? Am introdus-o in telefon, dar nu functioneaza. Mi s-a spus in agentie ca o pot activa pana la 3 luni de la primire a trecut abia o luna. Multumesc !
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! In mod normal trebuie să se activeze automat cu o opțiune de 6 euro (dacă este primită cadou la prelungire) in momentul primului apel sau primului mesaj scris trimis sau in momentul primei sesiuni de date efectuate.. Dacă nu te descurci, mergi într-un magazin Orange sau cere ajutor la 300.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! In mod normal trebuie să se activeze automat cu o opțiune de 6 euro (dacă este primită cadou la prelungire) in momentul primului apel sau primului mesaj scris trimis sau in momentul primei sesiuni de date efectuate.. Dacă nu te descurci, mergi într-un magazin Orange sau cere ajutor la 300.

Jay
Campion certificat
@Andreea, nu ai primit niciun mesaj când ai pus cartela in telefon? Eu am primit o cartela la fidelizare in februarie si imi aduc aminte ca am primit mesaje imediat... Este o cartela prepay pe care scrie 5€ credit? Telefonul nu este blocat în alta rețea, nu?

FLo1
#StarMember
Eu consider acel " cadou" numai bun de incadrat in acest topic: https://comunitate.orange.ro/questions/2137502-exista-sim-gratuit-orange-prepay

Vio73
#StarMember
Dacă este din categoria,, fără credit'', atunci trebuie să o încarci cu o opțiune.

Florin
Cunoscător
Bună seara tuturor, am primit o cartela prepay cadou la achiziția și reînnoirea unui abonament, în luna Mai 2020, azi am vrut sa o activez dar din păcate nu funcționează. Am citit la începutul topicului ca ar putea fi activata în termen de 3 luni. Așadar, nu se mai poate activa după acele 3 luni?? E buna de aruncat?? Mulțumesc anticipat.

Salut, Florin! Intervalul de timp in care poti sa activezi cartela primita este într-adevăr de 90 de zile.