anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu numarul meu de telefon Orange Prepay daca nu am credit?

Anca07
#StarMember
Ce trebuie sa fac pentru a afla un numar de telefon pentru o cartela prepay ramasa fara credit?
1 Soluţie acceptată‚

GOLDzila
Explorator
Prin apel la 222 (tasta 2) sau în meniul SelfCare *100# la ramura 5, subramura 3 indică numărul, chiar dacă nu ai credit. Din roaming, singura modalitate de a afla numărul de telefon al unei cartele prepay fără credit se poate afla accesând contul My Orange (dacă in trecut a fost adăugat numărul în cont).

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

Justme99
Începător
Nu te complica cu seria si numar suna la 222 ramura 2 si sa rezolvat problema

Valy13
Junior
Apel la 222

Danny_1
Junior
Sunati pe un alt telefon

Hurricane
Junior entuziast
In meniul selfcare suni la *100# apesi tasta 5 , apoi tasta 3 si indică numărul chiar dacă nu ai credit

Anca07
#StarMember
Buna Hurricane si bun venit in comunitate! Daca doresti sa raspunzi la orice intrebare sau subiect deschis in comunitate, ar fi ideal sa fie creatie proprie, totusi, daca nu e, ar fi fair-play sa adaugi ghilimele pentru a cita autorul initial. Raspunsul tau este copy-paste dupa raspunsul marcat de mine ca solutie la acest topic. Daca ai neclaritati, suntem aici sa te ajutam. Spor si mult succes!

Gianni
Cunoscător certificat
Chiar dacă rămâi fară credit poți suna la nr gratuit relații cu clienții unde îți va răspunde un operator care te va ajuta sa afli nr cartelei .Succes.

Sparrow
Începător
Buna, se poate afla un numar de telefon doar avand partea cealalta de plastic din care a fost desprinsa cartela?

Roibu
Începător
Apel la 222 tasta 2

Vio73
#StarMember
@Sparrow, Nu se poate afla așa!

daniel_costel
Junior entuziast
Tastezi *100#

Theodor
Junior entuziast
Varianta 1.apel la 222 Varianta 2.selfcare *100# ramura contul meu subramura numărul meu. E gratis ca întreba cineva. Varianta 3.apel la 300.operatorul îți spune nr dacă suni de pe el. Dacă suni de pe alt nr și oferi seria sim, operatorul nu îți spune nr din motive de siguranță a cartelei. Dacă e găsită pe strada, de ex?

Andreibur
Începător
Suni la 222

Pit35
Începător
Daca ai Orange Prepay, suni la numarul 222, dupa apesi tasta 2 si afli numarul de telefon. asta dupa ce ai introdus desigur cartela in telefon.

Ascary
Campion certificat
La Prepay-urile noi ți se spune automat numărul după ce inițiezi primul apel.

Petre_Nicholas
Junior entuziast
O modalitate ar fi să suni la 222, apoi apeși tasta 2 și asculți numărul tău de mobil la Orange.