anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce pot cumpăra cu phone credit?

jojo100
Junior
Bună, cu phone credit pot cumpăra baterie externă sau incarcator, sau altceva?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Cu Phone Credit poti cumpara doar telefoane, exclusiv online. Pentru accesorii nu poti folosi acest bonus! "Cu bonusul Phone Credit poţi achiziţiona orice telefon din oferta comercială Orange doar în magazinul online Orange, la preţ standard, la care se aplică reducerea (se scade valoarea bonusului acumulat). - Poți acumula bonus Phone Credit dupa 3 luni de la activarea cartelei SIM la fiecare reîncărcare de minimum 6 euro credit - Poți folosi bonusul Phone Credit cumulat dacă numărul tău PrePay este în perioada activă, doar în magazinul online Orange, dacă au trecut minimum 72 de ore de la ultima utilizare. - Dacă îți faci reîncărcările din contul tău online My Orange, primești automat în cont un bonus Phone Credit cu 50% mai mare Bonusul Phone credit acumulat se va pierde în cazul în care nu reîncarci lunar. Termenul maxim pentru reîncărcarea contului PrePay este sfârșitul lunii următoare ultimei reîncărcări. Fiecare bonus acumulat este valabil 24 de luni de la acordare." DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-poate-fi-folosit-bonusul-phone-credit-56 https://comunitate.orange.ro/questions/2534311-cumpara-folie-sticla-phone-credit

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember
Cu Phone Credit poti cumpara doar telefoane, exclusiv online. Pentru accesorii nu poti folosi acest bonus! "Cu bonusul Phone Credit poţi achiziţiona orice telefon din oferta comercială Orange doar în magazinul online Orange, la preţ standard, la care se aplică reducerea (se scade valoarea bonusului acumulat). - Poți acumula bonus Phone Credit dupa 3 luni de la activarea cartelei SIM la fiecare reîncărcare de minimum 6 euro credit - Poți folosi bonusul Phone Credit cumulat dacă numărul tău PrePay este în perioada activă, doar în magazinul online Orange, dacă au trecut minimum 72 de ore de la ultima utilizare. - Dacă îți faci reîncărcările din contul tău online My Orange, primești automat în cont un bonus Phone Credit cu 50% mai mare Bonusul Phone credit acumulat se va pierde în cazul în care nu reîncarci lunar. Termenul maxim pentru reîncărcarea contului PrePay este sfârșitul lunii următoare ultimei reîncărcări. Fiecare bonus acumulat este valabil 24 de luni de la acordare." DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-poate-fi-folosit-bonusul-phone-credit-56 https://comunitate.orange.ro/questions/2534311-cumpara-folie-sticla-phone-credit

Neaplicabil
Pana cand Orange nu isi va regandi acel PhoneCredit, sa fie doar "Credit" si sa-l poti folosi pentru orice, nu doar telefoane, nu vei putea sa-l folosesti decat pentru achizitionarea de telefoane. Eu am renuntat de mult la idee. PhoneCredit, pentru mine, e doar un fel de praf in ochi. Sunt atatea limitari la programul asta, incat eu personal am renuntat sa-mi mai pese si am trecut pe o optiune care nu ofera asa ceva. Nu vad ce rost are sa-mi mai bat capul daca oricum, din cand in cand, Orange decide sa ia acel credit, pentru ca vezi Doamne "a expirat". N-are rost sa intru in detalii. Iti spun doar atat: ia-ti gandul, pentru ca, cel mai probabil, nu vei folosi niciodata acel bonus. S-a cerut in nenumarate randuri, sa putem folosi acel PhoneCredit si pentru accesorii. Nu se vrea. De ce? Nu stiu. Pentru ca, pana la urma, conditia de cumparare din magazinul online Orange se pastreaza, poti sa setezi o limita de "bonus" care poate fi folosita la achizitionarea acelor accesorii, sunt multe lucruri pe care le poti face, daca ti se pare ca vinzi accesoriile prea ieftin pentru anumiti useri (cei cu PhoneCredit). Dar..cum am zis, astea sunt lucuri pe care le-am cerut acum multi ani, si, dupa cum poti sa vezi, in continuare nu se poate face chestia asta. Astfel incat, concluzia mea este una singura: nu se doreste acest lucru. Mi-ar placea foarte mult sa inteleg DE CE nu se doreste acest lucru, dar binenteles ca nimeni n-o sa-mi spuna mie, sau noua, pana la urma, tuturor celor care ne dorim lucrul asta, de ce nu se doreste o implementare de genul asta.

Dany_87
Junior entuziast
Hello !!! Din câte știu eu Phone (telefon) Credit e strict pentru achiziția unui telefon , nu a accesoriilor .... Deși , nu ar fi rău să fie și pentru accesorii si să se acorde începând cu încărcările de 5 euro..... Succes mai departe si La Mulți Ani !!!