anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Blocare numar suspicios

qmariax
Începător
De cateva zile ma suna un numar de orange incontinuu. Ma suna de 70 de ori pe zi (nu glumesc). Cand raspund, e o voce de barbat mai in varsta care tipa "MA AUZI???" si apoi injura. Am impresia ca este o inregistrare. Numarul este 0750695194. Am blocat numarul, dar incepe sa ma sune cu numar privat. Nu mai rezist, ma dispera psihic. Stie cineva cum pot sa gasesc persoana? Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Buna! Imi pare rau pt situatia ta neplacuta! Din pacate, nu poti gasi persoana aceea decat cu ajutorul politiei, uneori nici asa, daca e numar de Prepay. Poti, insa, sa blochezi si numere private. Iata cum: - daca ai un telefon Huawei (capturi pe fond negru), deschizi aplicatia de apeluri si gasesti 3 puncte in coltul dreapta sus, apesi pe ele si-ti apare un meniu, din care alegi "Blocat", apoi activezi ce categorie vrei tu sa blochezi. - daca ai Samsung (capturi pe fond alb), mergi la "Apeluri (Telefon)", apesi cele 3 puncte de langa lupa de cautare, apesi pe ele, alegi "Setari apeluri", apoi "Blocare numere" si activezi "Blocare numere necunoscute/private". O sa primesti notificari ca ai fost apelat, dar macar nu-ti mai suna telefonul. Gandeste-te cine ti-ar vrea "binele" si e glumet din jurul tau, poate afli singura cine te streseaza.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

delfinas
#StarMember
@DC, de ce sa-si mai instaleze o alta aplicatie de blocare a apelurilor necunoscute si a celor private, cand telefonul are deja asa ceva?

DC
Junior entuziast
FaraUnID te faci ca nu intelegi. Rolul GDPR nu e sa apere companiile, ci persoanele fizice. "Companiile(persoanele juridice) nu intra sub incidenta si protectia GDPR." Adica GDPR-ul nu protejeaza companiile, de aia ai primit tu informatii despre firma aia. Se pare ca trebuie sa-ti explic ca unui copil... Companiile sunt fortate sa respecte GDPR, dar GDPR nu le apara pe ele. Ti-am scris de 3 ori cam acelasi lucru, ca vad ca intelegi doar ce-ti convine. Daca se ia dupa voi initiatoarea, in loc sa-si rezolve problema se baga adanc in birocratia romaneasca fara sa ajunga nicaieri. Daca nu ma credeti, incercati sa rezolvati asa ceva cu politia romana. Si apropo, ce telefon are optiunea de a primi apeluri numai de la numere din lista de contacte? Optiunea de blocare a apelurilor din telefon e rudimentara, stie doar sa blocheze un anume numar si atat.

delfinas
#StarMember
DC, ai vazut printscreen-urile postate de mine? Poti bloca anumite numere, dar si pe cele private/ascunse.