anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

As putea reactiva o cartela orange?

ionutgfg
Începător
as putea reactiva o cartela orange am super mare nevoie 0744xxxxxx
6 Răspunsuri 6

radumsk
Junior entuziast
Buna! Daca au trecut mai mult de 6 luni de la ultima reincarcare ma tem ca nu. Singura solutie este daca iti faci un abonament, iar acest numar nu a fost deja alocat altei persoane. In acest caz il poti alege (la abonament poti sa alegi orice numar nealocat). Daca nu au trecut 6 luni, dar zici ca nu mai merge se poate sa se fi demagnetizat cartela. Daca am fost de ajutor, te rog sa marchezi acest raspuns ca solutie. Sarbatori fericite!

Viocat
Senior certificat
Daca a expirat, nu mai poti sa o reactivezi. Ai pierdut numarul.

Jay
Campion certificat
Salut! În comunitate nu se fac publice date personale.. comunitatea este un spațiu public la care oricine are acces și, dacă recuperezi acel număr, te poți trezi cu apeluri de la persoane necunoscute.. Depinde de ce nu mai merge.. Dacă nu mai merge pentru ca n-a mai fost reîncărcata de mult timp, dar, inca este in perioada de grație, atunci este suficient s-o încarci.. daca a expirat perioada de grație s-a răspuns deja la varianta asta.. Trebuie sa verifici întâi când expiră / dacă a expirat perioada de grație..

FLo1
#StarMember
@ionutgfg: Bun venit în Comunitate. Totul depinde de perioada care a trecut (număr de zile) de la expirarea perioadei de grație, dar și de bunăvoința personalului Orange. Loterie. Poți încerca într-un Shop. Dacă singura variantă este abonament, poți să mai încerci la un alt reprezentant Orange, dar tot cu o loterie ai de-a face. Personal am trecut prin așa ceva și cunosc abordarea. LE: Dacă ai de-a face cu ”justițiari” care sunt mai catolici decât papa, atunci odată cu expirarea perioadei de grație îți iei adio și de la numărul de telefon. Totuși, consider că merită să încerci.

DanielaH
Moderator
@ionutgfg, am editat noi numărul de telefon pe care l-ai postat pentru că astfel de date personale nu trebuie să fie publice în Comunitate. Iar dacă te-au ajutat răspunsurile primite mai sus de la membrii Comunității, te rugăm să-l marchezi pe cel mai bun ca soluție pentru a fi de folos și celorlalți utilizatori. Mulțumim.

manuela_1
Junior
Depinde de perioada cât a fost inactiva.