anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel fix-gsm pe vo.wifi

nec100
Junior
As dori sa stiu ce terminale marca si cod telefoane fixe cu receptor si cablu cu card GSM prepay orange functioneaza in apel vo- wifi intr-o locatie unde nu am semnal orange dar am un router wi fi cu semnal bun in camera respectiva unde locuieste o persoana in varsta. Nu doresc abonament doar cu card prepay Orange.
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
In situatia asta mai bine iei un telefon VoIP sau un DECT si un adaptor ATA cu oferta de la unul din operatorii care mai exista pe piata, cum e Alonia. Se poate activa fie un abonament lunar cu minute nelimitate nationale, fie incarci cu credit o data pe an sau cat de des ai nevoie si ai terminat povestea.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Teoretic, niciunul. Cel putin eu nu stiu niciun model de telefon fix, in genul celui descris de tine, cu WiFi. Dar daca ai un model anume, poti verifica daca suporta serviciul asta la operatorii de aici. VoWIFI, ca si VoLTE, e un serviciu care trebuie sa aiba suport atat la operator, cat si la producator. Presupunand ca Orange ar avea suport (si are, dar nu am auzit sa functioneze pe telefoane fixe), trebuie vazut daca producatorul telefonului asigura si el suport. Aici poti verifica daca modelul tau de telefon suporta VoWIFI: https://www.orange.ro/servicii/apel-wifi/ Ca idee, sunt telefoane care nu sunt in lista respectiva si suporta VoWIFI. Cu toate astea, sunt telefoane mobile, nu fixe.
Client Orange

FLo1
#StarMember
Paradoxul când apelezi dintr-o rețea fixă: să ai telefon fix la care semnalul să te lase baltă. Nu garantez, dar în locațiile fără FO fixurile Orange au la bază de fapt niște 2G-uri, adică un fix cu GSM.

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu am auzit despre așa ceva, îmi pare rău. Sau poate nu știm toate detaliile!

Anonim
Neaplicabil
In situatia asta mai bine iei un telefon VoIP sau un DECT si un adaptor ATA cu oferta de la unul din operatorii care mai exista pe piata, cum e Alonia. Se poate activa fie un abonament lunar cu minute nelimitate nationale, fie incarci cu credit o data pe an sau cat de des ai nevoie si ai terminat povestea.