anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Adăugare de număr prepay la 2 abonamente existente

illy
Începător
Bună, dețin 2 abonamente la Orange și doresc sa mai adaug un număr prepay la abonament.
Cum procedez și ce avantaje am pentru a obține ne o oferta buna și un telefon la preț bun?
Va mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Salut! pentru adăugarea unui număr, trebuie să te autentifici în My Orange și urmează pașii din capturile de ecran de mai jos. Vei primi un SMS pe numarul pe care vrei sa-l adaugi cu un cod de verificare valabil timp de 15 minute. Introduci codul primit prin SMS in My Orange sau trimiti codul primit printr-un SMS gratuit la 599. Apoi primesti un mesaj de confirmare ca numarul a fost adaugat in cont. Edit. Legat de beneficii, nu cred că vei putea obține mare lucru. Personal sunt client din 2003 și în ultimii ani nu am avut cine știe ce beneficii. Așa cum ai primit și mai sus sfat, încearcă să nu la Serviciul Relații cu clienții și solicită o ofertă personalizată. Să nu uiți să revi cu feedback în comunitate 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

teacher_
#StarMember
Salut! Legat de avantaje, doar un apel la serviciul clienți te poate ajuta, sa negociezi puțin cu cei de acolo, atât oferta la abonament, cât și la achiziția unui telefon.

Vio73
#StarMember
Salutare! Adăugarea unui număr pe cont o poți face ca și pe topicul de mai jos: https://comunitate.orange.ro/questions/2023637-adaugare-numar-prepay-contul-orange Avantajele sunt mai mult pentru numărul prepay, în sensul că ai mai multe bonusuri de net, etc. Exemplu: La reîncărcarea prepay, bonusul este mai mare cu 50% din My Orange: https://www.orange.ro/prepay/prepay-bonus/ Dacă ai avea pachetele Love și Family, poți împărți bonusul de 100 GB existent pe cont, pe toate numerele, inclusiv pe prepay. La negocierea pentru obținerea unui telefon, nu cred că te ajută faptul că ai un număr prepay pe cont. Totuși, poți încerca o negociere cu ei și îți doresc să ai succes!

svetalex
Senior certificat
Salut! pentru adăugarea unui număr, trebuie să te autentifici în My Orange și urmează pașii din capturile de ecran de mai jos. Vei primi un SMS pe numarul pe care vrei sa-l adaugi cu un cod de verificare valabil timp de 15 minute. Introduci codul primit prin SMS in My Orange sau trimiti codul primit printr-un SMS gratuit la 599. Apoi primesti un mesaj de confirmare ca numarul a fost adaugat in cont. Edit. Legat de beneficii, nu cred că vei putea obține mare lucru. Personal sunt client din 2003 și în ultimii ani nu am avut cine știe ce beneficii. Așa cum ai primit și mai sus sfat, încearcă să nu la Serviciul Relații cu clienții și solicită o ofertă personalizată. Să nu uiți să revi cu feedback în comunitate 🙂