anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

5G și eSIM pentru PrePay

Matt
Junior entuziast
Titlul spune tot. Se știe când vor veni aceste servicii și la clienții PrePay? Pentru eSIM ni s-a spus un termen de 6 luni dar aproape au trecut un an și 6 luni. Pentru 5G înțeleg ca este disponibil doar la abonamentele mai scumpe pentru a recupera investiția dar cred că dacă se poate la abonamentul Smart 15 s-ar putea și la opțiunea de 12€ care costa aproape la fel de mult când luăm în calcul TVA.
EDIT: Aceeași întrebare și pentru abonamentele Yoxo care par sa fie abonamente doar cu numele și de fapt sunt o versiune mai proasta a cartelelor prepay.
1 Soluţie acceptată‚

Salut,

Momentan tehnologia 5G este disponibila doar abonatilor Orange, insa colegii nostri au in vedere extinderea acestei tehnologii catre toti utilizatorii Orange. Din pacate nu avem o data exacta pe care sa ti-o putem comunica acum. 

In ceea ce priveste eSIM pentru PrePay, singura varianta in acest moment in care poti avea eSIM este aceea in care migrezi numarul la abonament.

Si pentry Yoxo, eSIM este în planul nostru de dezvoltare.

Vom anunta si aici in Comunitate in momentul in care aceste servicii vor deveni disponibile si pe PrePay/ Yoxo.

O zi buna!

 

Update 1 sept. 2021: A fost lansat eSIM pentru Yoxo

Update 30 aug. 2023:

  • Începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM. 
  • Noua oferta PrePay (valabila pana la 21 noiembrie cu posibilitate de prelungire) aduce 5G pentru optiunile de 6 EUR si 5G+ pentru optiunile de 8, 12 si 16 EUR.

Mai multe detalii aici

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Matt. Mă interesez dacă avem informații despre eSIM și 5G pentru PrePay și YOXO și voi reveni. Update: am discutat și a revenit Orange Assistant cu un răspuns (marcat ca soluție în partea de sus)

Salut,

Momentan tehnologia 5G este disponibila doar abonatilor Orange, insa colegii nostri au in vedere extinderea acestei tehnologii catre toti utilizatorii Orange. Din pacate nu avem o data exacta pe care sa ti-o putem comunica acum. 

In ceea ce priveste eSIM pentru PrePay, singura varianta in acest moment in care poti avea eSIM este aceea in care migrezi numarul la abonament.

Si pentry Yoxo, eSIM este în planul nostru de dezvoltare.

Vom anunta si aici in Comunitate in momentul in care aceste servicii vor deveni disponibile si pe PrePay/ Yoxo.

O zi buna!

 

Update 1 sept. 2021: A fost lansat eSIM pentru Yoxo

Update 30 aug. 2023:

  • Începând de astăzi utilizatorii de cartele PrePay vor putea beneficia de serviciul eSIM. 
  • Noua oferta PrePay (valabila pana la 21 noiembrie cu posibilitate de prelungire) aduce 5G pentru optiunile de 6 EUR si 5G+ pentru optiunile de 8, 12 si 16 EUR.

Mai multe detalii aici

Matt
Junior entuziast
5G se afla in planul de dezvoltare pentru Yoxo?

DanielaH
Moderator
@Matt, așa cum a menționat și Orange Assistant în răspunsul marcat ca soluție, eSIM este în planul nostru de dezvoltare și pentry Yoxo, .

Reblups
Începător
Salut ,Un update pentru 5G la posesori de prepay Si daca pe viitor se poate face esim prepay pentru ceas ori telefon, Multumesc

Salut, Reblups! Ne-am interesat la colegii nostri. Pentru utilizatorii PrePay, eSIM-ul este in plan pentru a fi lansat in cursul acestui an, insa nu putem oferi in acest moment un termen estimativ. Si dezvoltarile necesare pentru accesul la 5G si Number Share sunt in atentia colegilor nostri, de asemenea, dar nu avem acum noutati pe care sa le putem furniza. Atunci cand vom avea informatii noi le vom publica pe site (www.orange.ro ) si prin intermediul retelelor de socializare. Multumim! 

Reblups
Începător

Salut , am revenit cu intrebarea de mai sus .

5G pentru posesori prepay ,esim si apple watch ori sim normal 5G

Au trecut mai mult de 2 ani ,

Nici 4G nu este la standard de 4G , exemplu 38 mb si uploade de 1/2 mb 😂 In Bucuresti