anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme garantie Orange - refuz stornare factura

bogdans19
Junior
Salut,
Am sa incerc sa fiu cat mai la obiect pentru ca deja mi-au iesit zeci de fire albe incercat sa rezolv pasnic o situatie cu Orange
Pe 23.06.2020 am trimis un telefon la garantie iar astazi, 20 de zile mai tarziu Orange nu imi poate repara terminalul, nu au pe stock acelasi model pentru inlocuire si nici nu doreste restituirea sumei ca sa pot sa-mi achizitionez un alt telefon. Adica si cu banii dati si fara telefon ( telefonul e luat la liber nu este legat de vreun abonament )
Dupa multiple vizite la ei in Shop, nu au o rezolvare 🙂
"Nu avem in stock telefon si Orange nu are politica de stornare a sumei asa ca singura solutie este reclamatie la ANPC"
Adica ditamai firma sa-ti zica pe fata ca nu iti dam banii si singura solutie este sa ne reclami? De cand o procedura interna este mai presus de lege?
Ce experienta aveti cu garantia la Orange?
Multumesc
24 Răspunsuri 24

FLo1
#StarMember
@Răzvan : Cand vine vorba de bani, nu există oameni "cumsecade". Optimismul la mine privind acest aspect lasa de dorit, adica ma prefer sceptic decat prea increzator, iar cand vine vorba de Orange si ti se minte in telefon de "expertii" via CONTACT ca nu este prepay lunar sub 6€ prefer sa le demonstrez ca se poate trai nu cu 6€/luna ci chiar cu 15 €/an.

Vio73
#StarMember
Eu cred că ar trebui să se implice cineva de la Orange în rezolvarea problemei!

bogdans19
Junior
Am fost contactat in privat de catre un reprezentant Orange Ramane sa vedem solutia propusa Astazi ar trebui sa primesc raspuns

Jay
Campion certificat
Ma bucur!.. Sper sa se rezolve cât mai repede.. ca a trecut ceva timp de când ai rămas fără telefon.. 🙂

DanielaH
Moderator
@bogdans19, am luat legătura cu colegii mei și ți-am răspuns în mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate și pe care te rog s-o verifici. Mulțumesc.

Razvan
#StarMember
Sa ne ții la curent cu decizia finală.

Vio73
#StarMember
Sper să fie una convenabilă!

bogdans19
Junior
Dupa sesizarea scrisa cu amenintarea ANPC, am primit banii inapoi E ultima oara cand mai cumpar un telefon de la Orange

FLo1
#StarMember
@bogdans19: e bine ca s-a rezolvat pozitiv. Pe viitor ramane de vazut. Nu spune niciodată niciodată.

Jay
Campion certificat
@bogdans19, sunt oameni si oameni.. oriunde poti gasi o categorie sau alta.. Bine ca s-a rezolvat..