anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot lua un telefon la abonament fara ca titularul sa fie prezent

Ciprian10
Începător

Buna ziua,pot sa iau un telefon la abonament daca nu este prezent titularul?

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Daca titularul nu se poate deplasa exista si varianta online de comanda pe care o poate folosi titularul sau metoda telefonica. Numai titularul poate face modificari contractuale.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Anonim
Neaplicabil

Daca titularul nu se poate deplasa exista si varianta online de comanda pe care o poate folosi titularul sau metoda telefonica. Numai titularul poate face modificari contractuale.

Multumesc

FLo1
#StarMember

@Ciprian10: Bun venit în Comunitate. Ideea este că online sau offline contractul trebuie semnat și un act de identitate al titularului prezentat. Ai o împuternicire a titularului pe numele tău? Atunci problema ar putea fi ușor rezolvată. Detalii sper de ajutor găsești și aici.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Numai online,  dar atenție, pentru că în momentul primirii telefonului, trebuie prezentat actul de identitate.

În consecință, nu prea se poate!

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Eu când am primit un telefon prin curier achiziționat prin prelungire de abonament na fost necesar niciun act. Era soția acasă și ia dat curierul  telefonul, eu eram plecat din oraș. Nu a prezentat niciun act

Depinde de la caz la caz. Și dacă cere, ce faci? 

Anonim
Neaplicabil

Asa ar trebui, în mod normal sa ceara întotdeauna. 

Dar de multe ori nu cer nimic, decât sa fie cineva acasă oricine. Si sor-mea si-a comandat telefon și i l'am luat eu și tot asa nu a cerut nimeni buletin și cunosc destule cazuri. Dacă este și un contract de semnat atunci da trebuie sa fie titularul obligatoriu și se cere CI, dar dacă este doar un telefon rar se cere CI, se da tel cui este acasă fără CI

Anonim
Neaplicabil

De obicei cer codul pin primit prin sms

Anonim
Neaplicabil

Exact

Un contract nu poate fi semnat cu un "cod pin". Codul pin e doar o confirmare a solicitantului, însă semnătura trebuie să fie una validă.

Anonim
Neaplicabil

Eu nu am spus ca un contract se semneaza cu un cod pin citeste cu atentie un contract se poate realiza online

Corect Costel, "se poate realiza online", de către titular, care va semna și își va asuma contractul. Dar unde e titularul în cazul acestui topic? Este nicăieri, nu doar nedeplasabil.