anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot să schimb telefonul cu același model?

Pupu
Începător
Am un samsung galaxy a51
Și sacadează mult pe aplicații și jocuri
Am garanție pana în martie
Oare as putea sa duc la Orange să-l ducă în service și sa primesc un alt produs în schimb?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Primești altul numai dacă nu se mai poate repara. Eu am trimis la Altex in Samsung S8 de vreo 3 ori și mi-au înlocuit totul din el, dar pe bucăți. La fel am avut și un A 5 la Orange prin 2019. Tot telefonul nu mi l-au înlocuit, dar au înlocuit doar părțile cu probleme ( baterie, placa de bază, procesor, etc). Au lăsat doar vechea carcasă, camerele și ce mai era. Deci în totalitate, nu cred. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

delfinas
#StarMember
Nu! Cel mult o sa incerce sa ti-l repare. Si daca ar vrea sa-ti dea altul in schimb, ar trebui unul acelasi model, dar nu se mai fabrica A51, e de acum 2 ani.

Pupu
Începător
Și atunci alt telefon sau aș putea primi Dar tot la aceasi valoare

Neaplicabil
Alt telefon Primești doar dacă modelul tău actual nu poate fi reparat și primește negație. Dacă poate fi reparat nu Primești altul nou. Dacă ar fi așa simpla înlocuirea așa cum vrei tu am bagă toti telefoanele in service in ultima luna de garanție ca sa primim altele. :)))

Viocat
Senior certificat
Varianta pe care o expui tu am intalnit-o la service auto. Duci masina la service si primesti la schimb una pentru folosire pe perioada reparatiei, insa nicidecum acelasi model. La telefoane am auzit de asa ceva de telefoane reparate in uk care aveau extragarantie. Tu ce termeni ai la garantie. Este standard sau ai platit ceva in plus. Daca e cea standard, cauta alt telefon de care poti dispune pe perioada servisarii

Haptic
Explorator entuziast
2 ani este durata de viata a telefonului.

delfinas
#StarMember
Viocat, Pupu nu se referea pe perioada cat sta telefonul in service, ci definitiv.

Vio73
#StarMember
Salutare! Primești altul numai dacă nu se mai poate repara. Eu am trimis la Altex in Samsung S8 de vreo 3 ori și mi-au înlocuit totul din el, dar pe bucăți. La fel am avut și un A 5 la Orange prin 2019. Tot telefonul nu mi l-au înlocuit, dar au înlocuit doar părțile cu probleme ( baterie, placa de bază, procesor, etc). Au lăsat doar vechea carcasă, camerele și ce mai era. Deci în totalitate, nu cred. Succes!

Viocat
Senior certificat
Atunci, daca tot mai este in garantie, trimite-l in service si la retur vei avea un telefon functional.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pune-l la vanzare pe OLX. Pui de la tine o parte, plus banii din vanzare, si iti iei ce telefon vrei tu la ce pret vrei tu. Sau ce-ti poti permite. Ca idee, si daca ar fi posibil ceea ce vrei tu (si nu e), nu ti-as recomanda acelasi model. De ce? Pentru ca ai avea aceleasi probleme. Ceea ce nu ti-a placut la asta n-o sa-ti placa nici la ala. Nu au reparat defectele intre timp. E doar un alt telefon cu aceleasi defecte si aceleasi calitati. Si cum ziceau si colegii mai sus, e un telefon relativ vechi. Nu ar avea sens sa-l inlocuiesti cu altul identic oricum.
Client Orange

Razvan
#StarMember
Și eu trebuie sa duc Sony la garanție. A crăpat cam repede, nu mă așteptam.

delfinas
#StarMember
Aoleu, Razvan, chiar ca prea repede!!! 😞 Ori ai avut ghinion, ori nu mai e Sony ce a fost odata...

Vio73
#StarMember
Se prea poate! Păcat!

Razvan
#StarMember
El merge, dar se blochează și își da restart aleator. Azi nu am fost suficient pe fază să prind tot în video, din momentul în care s-a blocat până s-a restartat. Cu huawei, o singura data s-a blocat și restartat, în rest, în 5 ani, absolut nicio problema la Huawei P10 lite și P20 pro.

delfinas
#StarMember
Si eu trag de P30 Pro luat SH cat pot sau pana apare o varianta corespunzatoare.