anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Decodare iphone 14 plus

Geogeo86
Junior

Salut ! Am luat un iPhone 14 plus în rate cu prelungire abonament pe 2 ani.E codat în rețeaua Orange.Astia îmi cer 410 lei pentru decodare.E normal?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Da, e normal. E serviciul lor si pot sa ceara cat considera ei ca merita. :))

Cu toate astea, iPhone-urile pot fi decodate foarte simplu, si mai ales, gratuit, prin activarea unui profil eSIM.

Avem aici un topic similar a carui solutie sper sa te ajute.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Da, e normal. E serviciul lor si pot sa ceara cat considera ei ca merita. :))

Cu toate astea, iPhone-urile pot fi decodate foarte simplu, si mai ales, gratuit, prin activarea unui profil eSIM.

Avem aici un topic similar a carui solutie sper sa te ajute.

Client Orange

Mulțumesc ! Incerc

Boo80
Junior entuziast

Salut! Ptr Orange este normal. Nu mai stiu de alt furnizor care sa blocheze telefoanele in retea. Incearca cu esim, sigur functioneaza, eu asa am procedat acum 1 an si a fost totul ok. Sau dupa perioada contractuala se poate debloca cu aproximativ 50 lei daca imi amintesc bine.

Recomandarea este pentru eSIM (presupunand in proportie de 99% ca este abonat). Nu as vedea de ce ar plati (indiferent cat) pentru ceva ce poate obtine gratis (si eSIM, si decodare).

Mulțumesc! O sa încerc.

Stiu pe cineva care a achiziționat un iPhone 14 pro max tot în rate,dar la Vodafone .Nu e codat.

Nu este o regula codarea. Daca a fost luat la liber (fara abonament) nu se codeaza. Tata a cumparat de la Vodafone (acum vreo 7 ani) un telefon Vodafone ("marca proprie") fara abonament si era codat in retea (Vodafone). I s-a dat (am cerut eu, ca altfel nu-l ofereau) acel cod de decodare.

N-am menționat, dar tot cu prelungire abonament si in rate...si nu a fost codat la Vodafone