anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot trimite un telefon în sevice în garanție?

Teo14
Junior

Salut, cum pot trimite un telefon în sevice în garanție, cumparat online, cu ce documente însotitoare?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Teo,

Telefonul il trimiti dintr-un Orange Shop. Factura ar trebui sa fie suficienta, si o poti descarca din contul tau My Orange, sectiunea Comenzile Mele.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Razvan
#StarMember

Salut! Telefonul poate fi trimis în service la garanție, însoțit de factură si certificatul de garanție emis de către Orange România. În funcție de modelul de telefon, Samsung/Huawei il poti trimite/merge personal la Esd Service, și pe baza IMEI telefon se face intrarea în reparație, fără a mai fi necesar factura/certificat de garanție. Ce model de telefon ai? 

Teo14
Junior

Multumesc pt raspuns,mi=a adus curierul cutia cu tel.Redmi Note 10 Pro,și nu am acte fizice.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mergi într-un Orange Shop sau magazin Orange Romania Communications ( dacă ești client Orange Romania Communications), cu factura și certificatul de garanție emise de către operator.

De restul, se ocupă angajații din magazin.

Baftă!

Razvan
#StarMember

Solicită factura și certificatul la ORO prin trimiterea unui mail la serviciul.clienti@orange.com. Succes! 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Teo,

Telefonul il trimiti dintr-un Orange Shop. Factura ar trebui sa fie suficienta, si o poti descarca din contul tau My Orange, sectiunea Comenzile Mele.

Client Orange