anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

parola gresita de trei ori, cont fix.orange.ro aparent blocat

srnm
Începător

Buna ziua,

Am tastat parola gresit de trei ori. Am senzatia ca mi-a fost blocat contul online (fix.orange.ro). Stiti cumva daca e blocat definitiv sau e doar "carantinat"?

Am mers pe "resetare parola", am resetat-o, ma autentific si am senzatia ca ajung intr-un fel de stare "pe jumatate autentificat". De exemplu cind incerc sa vorbesc cu chatbotul spre surpriza mea site-ul mi-a afisat numele, deci stia cine sunt. In dreapta-sus am "Deconectare", deci pot interpreta ca sunt conectat.

Insa nu pot nicicum sa ajung la www.orange.ro/myaccount sau la facturi. Vad mai multe URL-uri care se schimba in bara de adresa, se tot redirecteaza de la o pagina la alta, pentru o fractiune de secunda vad un URL care contine /block si pagina de aterizare e invariabil fix.orange.ro.

Am incercat din Edge pe Windows si Firefox pe Linux si am acelasi comportament.

A mai avut cineva problema asta? Stie cineva cum se iese din ea?

Multumesc,
Sorin

4 Răspunsuri 4

Vio73
Campion certificat

Salutare!

Încearcă și cu aplicația, poate reușești! Dacă nu, îți faci alt cont și sper să reușești, cu My Orange.

Citește pe aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/nout%C4%83%C8%9Bi/din-30-septembrie-2022-aplica%C8%9Bia-mobil%C4%83-...

Baftă!

arsradu
Campion certificat

Salut srnm,

Bine ai venit in Comunitate!

E o problema pe site. Au mai raportat-o si altii. 

Sugestia mea ar fi daca poti sa iei legatura cu cineva la 300 sau 0374 300 300 si vezi daca au o solutie sau macar un status mai actualizat la problema asta.

delfinas
Campion

Semn, nu mai merge sa te loghezi pt că nu mai exista Orange Fix, ci My Orange.

DanielaH
Moderator

@srnm, ai reușit să accesezi contul?