anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

parola gresita de trei ori, cont fix.orange.ro aparent blocat

srnm
Începător

Buna ziua,

Am tastat parola gresit de trei ori. Am senzatia ca mi-a fost blocat contul online (fix.orange.ro). Stiti cumva daca e blocat definitiv sau e doar "carantinat"?

Am mers pe "resetare parola", am resetat-o, ma autentific si am senzatia ca ajung intr-un fel de stare "pe jumatate autentificat". De exemplu cind incerc sa vorbesc cu chatbotul spre surpriza mea site-ul mi-a afisat numele, deci stia cine sunt. In dreapta-sus am "Deconectare", deci pot interpreta ca sunt conectat.

Insa nu pot nicicum sa ajung la www.orange.ro/myaccount sau la facturi. Vad mai multe URL-uri care se schimba in bara de adresa, se tot redirecteaza de la o pagina la alta, pentru o fractiune de secunda vad un URL care contine /block si pagina de aterizare e invariabil fix.orange.ro.

Am incercat din Edge pe Windows si Firefox pe Linux si am acelasi comportament.

A mai avut cineva problema asta? Stie cineva cum se iese din ea?

Multumesc,
Sorin

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Încearcă și cu aplicația, poate reușești! Dacă nu, îți faci alt cont și sper să reușești, cu My Orange.

Citește pe aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/nout%C4%83%C8%9Bi/din-30-septembrie-2022-aplica%C8%9Bia-mobil%C4%83-...

Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut srnm,

Bine ai venit in Comunitate!

E o problema pe site. Au mai raportat-o si altii. 

Sugestia mea ar fi daca poti sa iei legatura cu cineva la 300 sau 0374 300 300 si vezi daca au o solutie sau macar un status mai actualizat la problema asta.

Client Orange

delfinas
#StarMember

Semn, nu mai merge sa te loghezi pt că nu mai exista Orange Fix, ci My Orange.

DanielaH
Moderator

@srnm, ai reușit să accesezi contul?