anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme utilizare bonus primit pentru pachetul orange love in magazinul online

Dyana2020
Junior
Buna ziua stie cineva s-au rezolvat problemele tehnice pentru a ne putea vizualiza bonusul primit pentru achizitie de tv si internet ? Ca ma tot suna de la orange incepatori care habar nu au despre ce vorbesc ...
14 Răspunsuri 14

Jay
Campion certificat
Daca este vorba despre acelasi subiect, despre voucher, poti intreba in topicul deja deschis de tine.. pentru a nu dubla/tripla aceeasi intrebare.. Aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2340008-folosi-bonusul-achizitia-pachetului-orange-love

DanielaH
Moderator
În acest moment există niște probleme în magazinul online care afectează plasarea comenzilor cu utilizarea bonusului. Vom reveni aici când vom avea confirmarea că s-a rezolvat. Situația este în atenția departamentului nostru tehnic. Ne cerem scuze pentru inconvenient. Mulțumim pentru înțelegere.

Vio73
#StarMember
@Diana, eu cred că se va rezolva, pentru că a văzut cine trebuie din Comunitate!

Dyana2020
Junior
Nu stiu cine ce a vazut dar deocamdata nu pot folosi acest bonus si am mare nevoie de telefon....din pacate maine ma voi adresa celor de la protectia consumatorilor si sa vedem ce se rezolva. Va multumesc pentru sfaturi.

DanielaH
Moderator
@Dyana2020, te înțeleg și-mi pare rău. Situația este cunoscută la noi și afectează mai mulți clienți. Momentan nu avem un termen pentru remediere, dar te asigur că departamentul nostru Online face tot posibilul ca această problemă tehnică să fie rezolvată cât mai repede. Vom anunța și aici când avem confirmarea că este OK.

Dyana2020
Junior
De 3 sau 4 saptamani incearca sotul sa imi ia acest telefon care ar fi trebuit sa fie cadou de ziua mea....in fiecare zi il enerveaza cate un coleg de-al dumneavoastra care il trimit de la unu la celalalt ca nu e de competenta lor spunand ca se va face o sesizare si urmeaza sa ne sune altcineva competent....si a doua zi la fel a treia zi la fel de o luna de zile....eu cred ca si rabdarea noastra a luat sfarsit...nu suntem genul de persoane care sa facem rau...dar de data aceasta chiar nu e incotro ...vom merge pana unde se poate si vom demonstra ca am fost mintiti

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Dyana2020 ne pare foarte rău pentru situația aceasta. Între timp a venit și vestea bună, colegii ne-au informat că situația a fost remediată. Ne poți spune, te rog, dacă acum este totul în regulă?

Dyana2020
Junior
Nu imi apare nicaieri bonusul ...si nici telefonul dorit nu mai e pe stoc....

Dyana2020
Junior
Daca s-a remediat problema nu trebuia sa ne sune cineva sa ne anunte....cand ne-a contactat pentru achizitia pachetului orange love si ne-au facut oferta ati sunat si de 5 ori pe zi....acum nimeni nu mai zice nimic....

Jay
Campion certificat
@Dyana2020, deci s-a rezolvat, dar, nu e bine nici asa?!.. Răspunsurile pe care le primești aici, le primești și pe mail.. deci, poate n-ai fost sunata, dar, ai fost anunțată intr-un fel.. Si, 5 apeluri pe zi mi se pare exagerat.. eu , dacă primesc un apel și spun ca nu pot vorbi, dar ii rog sa ma sune dupa ora 18:00, nu ma suna de 5 ori pana atunci.. suna conform discuției.. daca au program la ora aceea, evident, ca n-or sta peste program pentru mine.. Daca s-a rezolvat, bucura-te de el, telefonul poate reveni pe stoc sau poți alege altul cu aceleași caracteristici... si, daca il iei la prelungire abonament pe 24 de luni, cred ca încă mai este valabila promoția în care se triplează punctele thank you, daca ai..

DanielaH
Moderator
@Dyana2020, ai încercat să faci o simulare în magazinul online? Bonusul ar trebui să funcționeze acum.

Dyana2020
Junior
Asta zic ca nu ne apare nicaieri bonusul si nici telefonul nu mai e in stoc...doar minciuni din partea Orange....scriu una aici in comunitate si realitatea e alta... Bineinteles ca am verificat alt fel cum stiam ca nu e bonusul acolo....e logic

DanielaH
Moderator
După ce ai introdus telefonul în coș, la "Sumar coș" ar trebui să-ți apară o linie "Reducere Thank You servicii convergente". Ne dai, te rog, un screenshot cu coșul de cumpărături? Mulțumim.

Dyana2020
Junior
Telefonul nu mai e pe stoc...e vorba de A9 si nu stiu daca mai apare....il vreau doar acesta pentru ca are carcasa metalica si nu gasesc altul la fel si sa aibe si specificatiile lui...m-am uitat la beneficii cum mi-ati zis...