anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare abonament nou migrat in magazinul online de la cartela PrePay

redog4dy
Începător
Buna ziua,
De vineri am activat oferta smart 20, la 10 eur/ luna..
Sambata am primit o cartela sim goala prin curier, sa inteleg ca trebuie activat sim-ul nou?
Am tot vorbit pe chat cu operator/ la telefon astazi, mi s-a spus ca sim-ul cel nou este cadou?
In foaia din plicul primit cu sim-ul nou imi scrie sa activez abonamentul din contul meu, nu gasesc nici o varianta pentru a activa abonamentul .
Mi se pare ciudat ca eu am contractul pe mail, dar nici un operator (chat/ telefonic) nu ma poate gasi in sistem.
Multumesc.
20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember
Salutare! Aceea este o cartelă prepay, cu număr sau scrie pe ea ,,Cartela sim Orange"? Te întreb pentru că poţi primi şi aşa ceva la abonare sau prelungire, adică o cartelă prepay cadou.

redog4dy
Începător
Buna dimineata, scrie Cartela Sim. . Acum nu stiu ce e de facut cu ea , ori sa mi se activeze noul sim(abonament) , ori sa o tin pentru ce? :)) Am trimis de ieri mail pe magazinonline, inca nici un raspuns...

Vio73
#StarMember
De regulă, la orice prelungire online, primești un SIM ( multisim). Eu așa primesc de obicei!

DanielaH
Moderator
@redog4dy, am trimis și noi situația ta spre verificare colegilor noștri. Revenim imediat ce primim un răspuns, aici sau în mesaj privat.

redog4dy
Începător
Am primit mesaj de la 300, de azi mi s-a activat abonamentul, pe sim-ul meu, nu am mai schimbat nimic.. Va multumesc pentru raspunsuri si ajutor. O zi buna, tuturor!

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru confirmare! Ne bucurăm că s-a rezolvat. Te mai așteptăm în Comunitate.