anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet suplimentar abonamentului

Cristina09
Începător

Dupa consumarea traficului din abonament, as dori internet suplimentar si nu ma incadrez cu punctele la “Piniata Party”. Daca iau optiunea cu 6€, in afara de cei 3GB primesc si 10GB pentru fiecare euro ca la incarcarile PrePay? Alta optiune care ar fi?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buna Cristina,

Bine ai venit in Comunitate!

In general prepaid-urile beneficiaza de mai mult net decat abonamentele la acelasi pret. Nu e o conditie obligatorie, si poti sa primesti o oferta customizata poate mai buna. Dar in general...tinde sa fie mai bine la prepay din punctul asta de vedere. Fara contract, fara batai de cap.

Recomandarea mea, daca nu ai nevoie neaparat de abonament, si nu ai telefon luat pe factura sau rate sau ceva, si vrei mai mult net, ar fi sa treci frumos numarul pe prepay.

Ai aici oferta curenta la abonamente.

Si aici oferta curenta la prepay (pentru comparatie).

Alte optiuni la abonament, in afara de premiile din Pinata Party si in afara de un alt abonament cu mai mult net...nu stiu sa existe.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buna Cristina,

Bine ai venit in Comunitate!

In general prepaid-urile beneficiaza de mai mult net decat abonamentele la acelasi pret. Nu e o conditie obligatorie, si poti sa primesti o oferta customizata poate mai buna. Dar in general...tinde sa fie mai bine la prepay din punctul asta de vedere. Fara contract, fara batai de cap.

Recomandarea mea, daca nu ai nevoie neaparat de abonament, si nu ai telefon luat pe factura sau rate sau ceva, si vrei mai mult net, ar fi sa treci frumos numarul pe prepay.

Ai aici oferta curenta la abonamente.

Si aici oferta curenta la prepay (pentru comparatie).

Alte optiuni la abonament, in afara de premiile din Pinata Party si in afara de un alt abonament cu mai mult net...nu stiu sa existe.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă nu ai telefon și poți prelungi, este ofertă foarte bună acum la Smart Plus 15, redus 50 la sută pe toată perioada contractuală, cu resurse nelimitate:

https://www.orange.ro/abonamente/

Poți să aplici pentru așa ceva și ai scăpat de griji!

E și prepay-ul o soluție, dar dacă vrei să scapi de grija netului în totalitate, un abonament cu internet nelimitat face diferența.

Baftă!

FLo1
#StarMember

@Cristina09: Abonament sau prepay? ”Vreau opțiunea de 6euro” pentru ”internet suplimentar abonamentului”????? Paaardon?🤔 

Simplu. Am un abonament in valoare de 8 euro doar ca am ramas fara internet pana luna viitoare, iar la *100# am gasit posibilitatea (singura) de a cumpara 3GB de net cu 6 euro, nu ca la prepay unde sunt asa multe optiuni..

@Cristina09: Alternative există, doar să te decizi. Eu personal am preferat Prepay. Alții doresc abonament. Poți să migrezi la un abonament cu mai mult net inclus, sau să treci pe prepay  daca tu consideri că acoperă necesarul tău de resurse muuult mai bine. Succes în decizia luată.

Pe langa recomandarile lui Radu, iti recomand sa folosesti si WiFi (in special pentru partea video).

O alta recomandare: o parte din abonamentele cu cantitate limitata de net (10-20-50GB), au si optiunea cost control (cantitate nelimitata dupa consumarea internetului din abonament, dar cu limita (0.12Mbps sau 0.25Mbps???) de viteza. Aceasta viteza ar fi buna doar pentru un radio online, un apel audio pe Whatsapp/Vibert/etc (dar doar cate unul o data, nu impreuna).

O alta solutie ar fi Pinata Party. Punctele imi ajungeau pentru activarea premiului de 100GB lunar (sau spre o luna si putin spre cel nelimitat).

Varianta 3: compara cartelele cu abonamentul sau cere fidelizare in functie de necesitati. La 8E, unul din numerele mele avea 50GB si cost control (viteza scazuta, cantitate nelimitata).