anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet mobil nefuncțional la cartela încărcată cu opțiunea de 4 euro

MihaelaParanth
Începător
Am activa o opțiune de 4 euro pe cartela prepay. Din data de 25 martie in jur de ora 12 pur și simplu internetul mobil nu a mai funcționat. Îmi apare H și cu x. Zona București. La fel s-a întâmplat și cu o alta cartela prepay încărcată de pe contul meu de Orange. Am crezut că e ceva in neregula cu telefonul respectiv dar acum și mie mi se întâmplă același lucru. Pe wifi funcționează.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@MihaelaParanth, așa cu spunea și Jay, opțiunea de 4 euro credit nu are incluse resurse de Internet. Dacă te referi la bonusul de 40GB de care vorbește Viocat, da, într-adevăr, pentru a-l putea folosi trebuie să ai activă o opțiune de cel puțin 5 euro.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Salut! Pentru a putea folosi internetul trebuie sa ai o optiune activa de minim 5€ pentru național și minim 10€ pentru roaming..

Viocat
Senior certificat
Din pacate la reincarcare optiune cu minute si internet apare optiunea de 4 euro insa bonusul de 40Gb poate fi utilizat cu optiune activa de minim 5 euro. Nu ar trebui sa induca oamenii in eroare ca ai minute si internet la 4 euro. Eu cred ca ar trebui sa fie active doar pe optiunea de minute reincarcarile mai mici decat 5 euro

DanielaH
Moderator
@MihaelaParanth, așa cu spunea și Jay, opțiunea de 4 euro credit nu are incluse resurse de Internet. Dacă te referi la bonusul de 40GB de care vorbește Viocat, da, într-adevăr, pentru a-l putea folosi trebuie să ai activă o opțiune de cel puțin 5 euro.