anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

de ce nu mai merge 3gb si ma obliga sa stau pe 4gb

florin_50
Începător
ca pe 4gb e mai prost si nu face fata
cel mai prost internet ma chinue an csgo
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Intri în meniul telefonului la setări -date mobile-rețea/rețele mobilă/mobile- mod de rețea preferat și selectezi de acolo 2g/3g sau numai 3g, apăsând pe ele. La tine poate apărea scris un pic diferit, dar tot cam așa trebuie să fie, în funcție de modelul telefonului. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Buna ziua! Să știți că postarea dumneavoastră este puțin ambiguă. Sa inteleg că ați avut alt tip de abonament? Puteți să ne dați mai multe detalii?

FLo1
#StarMember
Florine, daca doar atat iti doresti, cu toate ca unde nu merge 4G ar trebui telefonul sa comute automat pe 3G sau chiar 2G, poti face limitarea si manual. Adica fie la 3G/2G, fie doar 3G sau numai 2G. Gasesti totul in setarile aferente SIM-ului. Revino in Comunitate si spune-ne daca ti s-a rezolvat problema.

Ascary
Campion certificat
Salut Florin si bine ai venit pe comunitate. Pentru Counter-strike iti trebuie o viteza la internet mai buna cu un ping mic. Nu stiu daca un internet mobil face fata,mai ales daca in zona ta semnalul este oscilant. Pentru Counter-strike ar merge un internet prin fibra,stabil. Any way,cand joci incearca sa opresti tot ce se conecteaza la internet si lasa doar jocul,ca sa nu iti mai ia din resursa de internet. Pe 3G nu cred ca ai sa reusesti mare lucru. Spune-mi te rog pe ce site-uri joci,romanesti sau straine,poate mai gasim ceva solutii.

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Intri în meniul telefonului la setări -date mobile-rețea/rețele mobilă/mobile- mod de rețea preferat și selectezi de acolo 2g/3g sau numai 3g, apăsând pe ele. La tine poate apărea scris un pic diferit, dar tot cam așa trebuie să fie, în funcție de modelul telefonului. Succes!