anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Date mobile si whatsup

Doru88
Junior
Buna ziua,ma numesc Doru.
Am urmatoarea problema,am un telefon Xiaomi redmi 5,si am o problema,saptamana trecuta am incercat sa dau un mesaj vocal pe whatsup,folosind datele mobile,nu abonament,si dupa accea s-a buguit,nu mai merge sa folosesc aplicatia pe date mobile,credit am si merge pe celelate aplicati gen facebook etc.
Daca cineva are o rezolvare va multumesc anticipat,si da am incercat pe tell diferit resetare retea etc.
Ori daca ma poate ajuta un reprezentat orange pentru o resetare ceva,eu cred ca este de la dumenavostra problema,ati restricitonat ceva servere pe nr meu.
10 Răspunsuri 10

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate!!! Sa vad daca am inteles niste aspecte: - Ai date mobile, dar nu pe abonament, ci PrePay... - Te-ai jucat un pic cu Whatsapp-ul, dar apoi s-a suparat, si-a luat jucariile si a plecat, dar merg alte aplicatii, chiar si pe date mobile. - Apelezi la ajutorul Orange sa-ti "deblocheze" accesul la WA. Numai pe date mobile ai probleme sau si pe wi-fi? Ai incercat in alt telefon si tot nu merge WhatsApp? Ai incercat sa dezinstalezi/dezactivezi WA din telefonul tau si sa o reinstalezi?

Doru88
Junior
Multumesc delfinas,da am incercat cartela pe alt telefon,am si zis,dezinstalare,pe wi-fi merge,si da am pre pay. Nu stiu ce m-a pus sa sun pe WA cand mi-am dat seama ca consum mult,am inchis,cred ca s-a declansat o protectie de la orange,si a blocat ip-ul celor de la WA. O sa sun la orange o sa cer deblocare,din cate vad asta e unica optiune.

delfinas
#StarMember
Cu placere! Eu cred ca nu Orange ti-a blocat accesul la WA si ti-a lasat acces la celelalte aplicatii. Undeva in telefon, la setari/permisiuni as vedea problema.

Doru88
Junior
Pai am incercat tot,in afara de resetare completa a telefonului,resetare la setari din fabrica. Ciudat,daca ar fi fost telefonul,ar fi mers pe telefonul sorei mele,cand am pus cartela mea,dar tot nimic. O sa revin cu un raspuns,dupa ce o sa ma contacteze de la orange,cu ce si cum,daca se rezolva ori nu.

delfinas
#StarMember
Mda, si eu astept sa aflu cum s-a rezolvat situatia, pt ca e ceva straniu.

Neaplicabil
Cu SIM-ul surorii tale in telefonul tau iti merge? Daca da, atunci poate fi o problema (stranie, intr-adevar) pe nr tau.

queensoft
Explorator
Mai pecis, CE si CUM nu merge Whatsapp pe date mobile ?? Mesaje simple text functioneaza pe Whatsapp pe date mobile ? Are optiune sa NU descarce automat pozele/mesaje vocale pe date mobile. Dar apare un indicator (adica, de exemplu, o poza blurata / stearsa, cu un buton pentru descarcare).

DanielaH
Moderator
@Doru88, s-a remediat problema cu aplicația Whatsapp? Funcționează?

Doru88
Junior
Buna ziua, pai mi-au raspuns cei de la orange, si am avut nr suspendat, si mi-au oprit complet netul, nu mai merge nimic, cred era un bug ceva ca puteam folosi creditul, chiar daca eram iesit din perioada de gratie. Pana la urma am reincarcat, nu oferta, si merge.

delfinas
#StarMember
Ai avut un mare noroc ca ai avut acces la net, desi zici ca iesisesi chiar si din perioada de gratie, ceea ce mi se pare mai mult decat ciudat. "Bug-ul" a fost in avantajul tau... Cand mai ai probleme, intai verifica daca ai platit!