anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum activez internetul la smartwatch? Am cartela in el.

Anadogaru1990
Începător
Am smartwatch și am băgat cartela prepay in el, dar nu reușesc să activez internetul.
9 Răspunsuri 9

delfinas
#StarMember
Ce ceas ai?

Miha_Z
#StarMember
Buna, inainte sa introduci cartela in smartwatch ai dezactivat codul pin si ai activat-o? E posibil sa fie si asta o cauza. Poti citi mai multe informatii si in urmatorul link: http://kidgpsro.blogspot.com/2016/07/intrebari-si-raspunsuri-ceas-cu-gps.html?m=1

Vrajitoarea
Cunoscător
Cartela a fost activata inainte intr-un telefon?

Anadogaru1990
Începător
Un smartwatch Noriel, am băgat cartela la mine in telefon și aveam și datele activate.

delfinas
#StarMember
Ai incarcat cartela si ai activat o extraoptiune cu net?

Anadogaru1990
Începător
Da, are extraoptiune de net, in telefon merge.

teacher_
#StarMember
Salut! In principiu, trebuie sa fie un dispozitiv de la Orange, sau aprobat de Orange, altfel nu va merge.

FaraUnID
Campion certificat
Primul aspect - Acel smartwatch este doar 2G. Adica internetul (daca va fi functional) va avea o viteza execrabila si nu o sa poti face absolut nimic. Paginile de internet si aplicatiile din ziua de astazi sunt mult prea complexe pentru o conexiune 2G. Al 2-lea aspect - Nefiind un produs achizitionat din reteaua #1 este necesara efectuarea setarilor pentru acces in internet. Tind sa cred ca trebuie efectuate setari manuale, deoarece nefiind un produs de masa nu exista setari automate pentru el. 1. Setările generice pentru internet sunt: - Meniu-> Setari-> Conectivitate-> Cont de date-> se selecteaza Optiuni-> Adaugati cont GPRS - Nume conexiune (connection name): Orange Internet - APN (access point name): net - Nume utilizator (user name):nu se completeaza - Parola (password):nu se completeaza 2. Setari avansate: - Pagina principala: http://wap.orange.ro - Adresa IP: HTTP - Foloseste Proxy: da - Adresa proxy: 062.217.247.252 - Port: 8799 - Parola: 000.000.000.000 - DNS principal : 000.000.000.000 - Adresa IP:000.000.000.000 - Masca de subretea: 000.000.000.000 DE RETINUT: configurarea manuală a setărilor pentru acces la internet se face diferit, in funcție de meniul telefonului sau device-ului folosit. Pe langa acest aspect nu stiu daca reteaua #1 mai sustine conexunile de date prin 2G. Prin urmare, multa bataie de cap pentru nimic.

mihai_13
Maestru
Orange inca are "net" pe 2g - cred ca singura retea care nu are net pe 2g este RDS daca ai cartele prepay de la ei nu ai net - like FaraUnID