anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat trafic de internet am la Fun 11?

Jasonn85
Junior

Buna ziua! Azi 16 mai 2023 am activat abonamentul Fun 11 cu bonus internet nelimitat dar in aplicatie scrie doar 40gb. Cat internet am pe luna de fapt ? Este eroare in aplicatie ?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să te uiți în contract, pentru că undeva scrie bonus internet nelimitat. Dacă recitești postarea, din ea reiese clar că ,,nelimitatul " este bonus. 

Deci citește cu atenție contractul și oricum, după vreo 48 de ore îți va apărea și la Cronos că ai internet nelimitat. Numai dacă aveai Smart 15 apărea internet nelimitat peste tot, fără să mai apară și un număr de GB. Acest abonament are doar 40 GB, dar are nelimitat ca și bonus, așa cum spuneam, deci stai fără griji. Dacă nu apare pe nicăieri că ai bonus ,,internet nelimitat" poți să renunți în 14 zile.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să te uiți în contract, pentru că undeva scrie bonus internet nelimitat. Dacă recitești postarea, din ea reiese clar că ,,nelimitatul " este bonus. 

Deci citește cu atenție contractul și oricum, după vreo 48 de ore îți va apărea și la Cronos că ai internet nelimitat. Numai dacă aveai Smart 15 apărea internet nelimitat peste tot, fără să mai apară și un număr de GB. Acest abonament are doar 40 GB, dar are nelimitat ca și bonus, așa cum spuneam, deci stai fără griji. Dacă nu apare pe nicăieri că ai bonus ,,internet nelimitat" poți să renunți în 14 zile.

Baftă!

Am inteles.Va multumesc!

Cu plăcere!

Ideea nu este sa renunțăm, in fond suntem clientii acestei companii care ademeneste clientii cu oferte clare in aparenta, dar care sunt ambiguee, ca sa nu spun mincinoase, iar noi clientii cu vechime suntem tratați fara respect si invitati, daca nu ne convine, sa renunțăm la abonament.

 

 

delfinas
#StarMember

Jasonn, bun venit in Comunitate!!!

Cronosul nu se actualizeaza imediat, mai dureaza 2-3 zile dupa activarea abonamentului.

Am inteles.Va multumesc!

Cu plăcere!!!

Andrei4154
Junior entuziast

Stai linistit, ai bonus Net5G nelimitat, am si eu asa 2x abo Fun 11 cu promotie activate si totul merge ff bine. In app my orange o sa apara 40GB si Net nelimitat.

Cristy996
Începător

Salut, cum s-a rezolvat? Ca si eu am aceeasi problema cu Fun11 activat in mai...

Nimeni?...

DanielaH
Moderator

@Cristy996, ne dai, te rog, mai multe detalii despre situația ta? Care este problema? 

Am modificat abonamentul luna trecuta pe 9 mai, alegand online Fun 11 cu 20% reducere. Pe site scrie clar internet nelimitat bonus, mi-a confirmat si un operator Orange ca voi beneficia de acest bonus, intrebandu-l in aplicatie pe 12 mai. Acum cateva zile observ ca mi se termina mb de internet si aflu ca am defapt doar 40gb... Motivul modificarii era clar trecerea la un abonament cu mai mult internet, ca in jur de 40gb aveam si inainte!

mrliulia
Junior

Buna si eu sunt in aceeasi situatie, am activat Fun 9 cu 50% reducere si trebuia sa mai primesc încă 25 Gb bonus, asa cum este in oferta, doar ca in contract sunt trecuți doar 25 Gb, iar cand am vorbit cu operatoarea mi-a spus că este eroare de soft si ca lor nu le apare asa ceva. Si daca nu imi convine pot sa renunț la oferta. Chiar si acum au activate noile oferte de abonament fara telefon unde nu se specifica ca acel bonus este condiționat de vreo optiune.

Buna, eu in urmatoarea luna am activat tot online smart plus 15 ( redus la 7.5euro 24 luni), fara sa fie vreo problema, iar net ul este nelimitat.