anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am bonus de internet, dar...nu pot sa il folosesc?!

cell_vmc
Junior entuziast
Primesc periodic diverse bonusuri (refill, promotii etc.) dar nu am decat gprs pe telefonul meu s9 , eventual edge in zilele norocoase. Cum sa il consum daca nu pot? Nu era mai bine sa primesc bonusuri "consumabile"? Voi ati intalnit o asemenea situatie?
25 Răspunsuri 25

Vio73
#StarMember
Sesizare trebuie neapărat.

Laura_cio
Senior
Nu știam treaba cu pereții izolați. Au probleme și afara, și in interior, și ei, și vecinii. Da, este o problema cu semnalul.

Vio73
#StarMember
Atunci poze cu semnalul și sesizări.

Romeo_
Senior certificat
Poate din cauza unor probleme cu semnalul/acoperirea pe zona respectiva

Miha_Z
#StarMember
In sfarsit pot sa te contrazic Ascary si sa-i dau dreptate lui Vio. ;) In incaperile izolate, "securizate" Orange pierde din semnal. Eu am intr-o astfel de incapere cu usi blindate, greu accesibile, semnal EDGE si am S9+, deci nu pot da vina pe mobil. Cum ies din acea incapere am semnal 4G. Uneori se mai diminuiaza puterea semnalului si pe casa scarii la bloc.

Miha_Z
#StarMember
Asta e si unul din motivele pentru care n-am reusit ieri dupa amiaza sa fiu mai activa.:(( Ca acolo nu aveam semnal bun si se incarcau greu paginile. 😞

Vio73
#StarMember
E o problemă generală, la toți operatorii chestiunea asta. Depinde de poziționarea antenelor față de locația respectivă, de grosimea pereților, de materialele din care sunt făcuți aceștia, etc. Primăvara și vara atenuează mult semnalul și vegetația din împrejurimi.

Razvan
#StarMember
@miha, e din cauza telefonului, Samsung sta în general mai prost la semnal ca Huawei, cam cu 5 dB, cam aia e diferența. Apoi la tine, mai este posibil sa mai fie o problemă, și anume sa ai semnal 4G pe 2600, care indoor nu prea se propaga, dacă ești la o distanță mai mare de site. @laura, sesizare la Orange prin intermediul hărții la butonul de feedback, deși și aici e o arma cu 2 tăișuri, sa vina tehnicianul sa facă măsurători sa zică ca nu este semnal și la București sa te anunțe ca este semnal.

Vio73
#StarMember
Corect, Samsung e mai slab decât Huawei la semnal.

Miha_Z
#StarMember
Merci Razvan pentru raspuns. Nu ca as fi inteles mare lucru, dar conteaza concluzia Samsung e mai slab la semnal decat Huawei. Cu mine mai aveti de lucrat pe partea tehnologica. :)))

Miha_Z
#StarMember
Asta inseamna ca am 4G pe 1600?