anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme internet Orange FTTH - Social Club Rockstar

Cosmin_25
Junior
Salut, de câteva zile am schimbat providerul de internet și TV cu Orange FTH.
Nu reușesc sa ma conectez la Social Club Rockstar de pe nici un dispozitiv. Im zice ca site-ul nu poate fi accesat, timp prea mare de răspuns. Nu se conectează nici ps3 la server. Dacă fac hotspot de pe tel la ps3 serverul funcționează sau dacă întru de pe date mobile pe browser la fel.
A mai avut cineva aceasta problema?
8 Răspunsuri 8

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Cosmin! Bine ai venit în comunitate. Alte site-uri merg ok? Acesta este singurul care nu se încarcă și nu a mers deloc de când ai schimbat providerul?

Vio73
#StarMember
Salutare! Să nu fi fost ceva temporar sau local sau vreo problemă cu site-ul respectiv, pentru că de la mine funcționează, adică intru fără probleme de pe fibra Orange, prin rețeaua Telekom.

And04
Senior
Salutare! Daca acela este singurul site care nu functioneaza, atunci e posibil sa fie o problema tehnica cu el. Asteptam vesti :) Toate cele bune!

Cosmin_25
Junior
MihaelaC, nu am reușit sa accesez site-ul de când am schimbat furnizorul, de pe dispozitive conectate la rețeaua Orange (pc, laptop, tel, ps3). De pe tel pe datele mobile pot accesa site-ul în momentul când schimb pe wifi e ca și cum ar cădea internetul În poze se vede ca pe 4g am acces și pe wifi...

Cosmin_25
Junior
Vio73 ai IP dinamic sau static?

Vio73
#StarMember
Am IP dinamic, cum au majoritatea utilizatorilor.

Cosmin_25
Junior
Salut, problema a fost rezolvata cu ajutorul unui tehnician Orange. Mulțumesc pentru ajutor și promptitudine

Vio73
#StarMember
Foarte bine că ai reușit să rezolvi! Felicitări! Chiar nu am întâmpinat astfel de probleme.