anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme internet FIX

SanduPN
Junior

Imi cade internetul de cel putin 10 ori pe zi , am schimbat routerul , se pare ca e la fel . ca detalii se deconecteaza internetul pt 5 secunde se inchid aproape toate becurile de la router in afara de cel care arata ca aparatul e deschis . Acum eu vreau sa renunt la acest internet pt ca ei tot imi zic ca imi merge . pun acest mesaj aici ca sa ma ajute ca sa reziliez contractul cu voi . Voi merge la protectia consumatorului pt ca eu nu voi plati 50 euro sa reziliez cand voi ma fortati sa plec de la voi pt ca nu vreti sa imi reparati serviciul de internet . multumesc

1 Soluţie acceptată‚

SanduPN
Junior

rezolvat dupa ce a venit un tehnician si a realizat ca eram prea multi oameni pe o linie . binenteles nu e voeba de fibra optica 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember

Salutare!

Le-ai făcut sesizare din secțiunea Contact?

https://www.orange.ro/contact/

Dacă nu ai făcut-o , te rog s-o faci, pentru că noi, aici, suntem în mare parte doar simpli clienți, ca și tine.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Ai schimbat și sursa de alimentare a dispozitivului (încărcător) pot apăra variații de curent care pot reseta dispozitivul.

SanduPN
Junior

baieti am facut tot ce am putut , routerul nu are 10 zile 

Anonim
Neaplicabil

Poți încerca încărcătoarele se pot defecta oricând daca funcționează continu. 

Poate ai unul compatibil la indemna.

corect doar ca routerul nu se inchide de tot el doar pierde toate semnalele in afara de ala care arata ca e deschis dispozitivu , iar pc ul meu nu se deconecteaza de la router .

SanduPN
Junior

binenteles am sesizat prin email cu poze cu tot si am fost si la orange shop sa le arat 

Anonim
Neaplicabil

Eu îți spun pentru că am avut o problema similara și tehnicieni vroiau sa schimbe și dispozitivul deși acesta nu avea nimic. Le-am explicat și mi-au dat doar încărcătorul.

 

ce mai pot sa fac este sa schimb priza 🙂 multumesc frumos pt idei 

Poți să folosești o altă priză și/ sau  prelungitor! Poate se schimbă ceva.

am incercat si asta tot asa .... 

SanduPN
Junior

rezolvat dupa ce a venit un tehnician si a realizat ca eram prea multi oameni pe o linie . binenteles nu e voeba de fibra optica