anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme internet la Jocuri

UtilizatorOrang
Începător

Buna, astazi au venit cei de la Orange si mi-au schimbat routerul cu unul nou din cauza faptului ca m-am plans in legatura cu viteza internetului. Viteza este acum la 700/800 mbps daaaar, am intrat astazi in Valorant si se misca absolut groaznic. Pingul este la 25 dar se blocheaza intr-una si imi apare constant internet problem. Ma poate ajuta cineva? Nu ma pot bucura deloc de joc pentru ca nu merge

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dă un restart la router, dacă zici că funcționa cu cel vechi. Dacă tot nu vrea,  contactează prin una din metodele de Contact și cere ajutorul.

Succes!

 

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Ai mai jucat si inainte de schimbare, jocuri online pe internetul prin fibra de la Orange? Cum au mers?

La Orange este cunoscuta demult problema cu ping-ul mare in jocurile online si este o problema legata de retea si de rutare, care nu a fost rezolvata si nu se stie cand si daca se va rezolva. Cineva spunea ca a rezolvat problema cu un VPN setat pe Germania, unde sunt majoritatea serverelor jocurilor online. Incearca si tu cu un VPN gratis setat pe Germania si vezi daca merge mai bine...